Nasze bieżące działania

Zmniejszenie liczby ministerstw pomoże gospodarce

•W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się w ubiegły wtorek uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.
•Cieszy informacja o zmniejszeniu liczby ministerstw, niepokoi forsowanie „reformy” CIT/PIT.
- Na pewno na plus rekonstrukcji  rządu należy zapisać redukcję liczby ministerstw. Cieszy połączenie resortów rozwoju oraz  rodziny, pracy i polityki społecznej, bo rynek pracy jest ważnym elementem, który zdecyduje o możliwościach dalszego rozwoju gospodarki. Dodatkowo Jarosław Gowin, jako szef tego resortu, doświadczony polityk, gospodarczy pragmatyk i osoba o wrażliwości społecznej daje szansę na konstruktywny dialog ze środowiskiem przedsiębiorców.
Dużo dobrego może dać połączenie ministerstw Klimatu i Środowiska pod zarządem doskonale się sprawdzającego w poprzednim rozdaniu Michała Kurtyki i jego ekipy. Był to warunek konieczny do realnego przyspieszenia transformacji energetycznej kraju – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.
Słabym sygnałem na początek nowego rządu jest naszym zdaniem forsowanie „reformy” CIT/PIT, w sposób zaprzeczający idei dialogu i poszanowania przedsiębiorców, poprzez niewprowadzanie drastycznych zmian w systemie podatkowym, z pominięciem chociażby minimalnego vacatio legis – dodaje Maciej Witucki.
Konfederacja Lewiatan