Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Kwiecień 2024

kwiecień

29

2024

Poznajmy się! Wizyta w KH Kipper

Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Poznajmy się! Wizyty w firmach Lewiatana miało miejsce w Kajetanowie, gdzie siedzibę ma KH Kipper sp. z o.o.
czytaj więcej

kwiecień

16

2024

Projekt EENergy - Poprawa Efektywności Energetycznej dla MŚP w Europie

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza przedsiębiorców MŚP do składania wniosków w Projekcie EENergy, w którym pula środków wynosi 9mln euro.
czytaj więcej

kwiecień

15

2024

W marcu dołek inflacyjny. Od kwietnia wzrost cen przyspieszy

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu br. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2%. W stosunku do poprzedniego miesiąca były wyższe o 0,2% - podał GUS.
czytaj więcej

kwiecień

15

2024

Generatywna sztuczna inteligencja nie narusza praw autorskich

O przyjęcie tylko tych przepisów, które są wymagane przez unijną dyrektywę dotyczącą prawa autorskiego na jednolitym rynku cyfrowym (DSM) oraz uwzględnienie w dalszych pracach nad nowelizacją ustawy o prawie autorskim specyfiki generatywnej sztucznej inteligencji – apeluje Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych...
czytaj więcej

kwiecień

12

2024

Poznajmy się! Wizyty w firmach zrzeszonych w Lewiatanie!

Gorąco zapraszamy na nasze pierwsze w tym roku spotkanie Poznajmy się! Wizyty w firmach zrzeszonych w Lewiatanie już 25 kwietnia 2024 r.
czytaj więcej

kwiecień

12

2024

Osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć dostęp do podręczników cyfrowych

W projekcie ustawy o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze konieczne jest wprowadzenie poprawki, która włączy w zakres nowych przepisów pojęcie cyfrowych odzwierciedleń podręczników – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

kwiecień

11

2024

Kwietniowe spotkanie Biznes to relacje za nami

Networkingowe spotkania Biznes to relacje  cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem świętokrzyskich przedsiębiorców. Celem spotkań jest stworzenie inspirującej przestrzeni, która daje możliwość poznania nowych kontrahentów oraz kreatywnego sposobu rozwoju działalności.
czytaj więcej

kwiecień

05

2024

Planowane zmiany niebezpieczne dla kogeneracji

Planowane zmiany w rozporządzeniu resortu klimatu i środowiska dotyczącym taryf dla ciepła z jednostek  kogeneracji negatywnie wpłyną na rozwój przedsiębiorstw ciepłowniczych wytwarzających ciepło w kogeneracji i przyczynią się do pogłębienia ich strat – przestrzega Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

kwiecień

04

2024

Państwo powinno mocniej wspierać dekarbonizację gospodarki

Dekarbonizacja gospodarki powinna być wpisana do ustawy o działach administracji rządowej. Potrzebne jest wskazanie resortu, który będzie  koordynował prace i stworzenie w nim struktury organizacyjnej do prowadzenia analiz i działań regulacyjnych, które będą wspierać ten proces w dialogu z...
czytaj więcej

kwiecień

03

2024

Zmiany w KSeF korzystne dla przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycje zmian w Krajowym Systemie e-Faktur. Wiele z nich jest korzystnych dla przedsiębiorców – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

kwiecień

02

2024

Biznes to relacje już 9 kwietnia

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie przedsiebiorców z cyklu Biznes to relacje!
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences