Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Styczeń 2024

styczeń

31

2024

Kalendarium wydarzeń Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan na 2024

SAVE THE DATE na nadchodzące półrocze 2024 roku
czytaj więcej

styczeń

31

2024

Mizerny wzrost PKB w 2023 roku. Nie zawiodły inwestycje

Według wstępnego szacunku PKB w 2023 r. był realnie wyższy o 0,2% w porównaniu z 2022 r., wobec wzrostu o 5,3% w 2022 r. (w cenach stałych roku poprzedniego) - podał GUS.
czytaj więcej

styczeń

31

2024

Webinarium podatkowe z ekspertem Konfederacji Lewiatan

Zapraszamy na spotkanie online z Przemysławem Pruszyńskim - dyrektorem Departamentu Podatkowego już 8 lutego o godz. 13:00.
czytaj więcej

styczeń

30

2024

Słodka oferta od Studia Kulinarnego Domowa Spiżarnia

Celebruj wyjątkowe dni przepysznymi czekoladkami z oferty Studia Kulinarnego Domowa Spiżarnia.
czytaj więcej

styczeń

30

2024

Już w ten czwartek - Sprawozdawczość ESG – obowiązki, terminy, praktyka dla firm

Pierwsze spotkanie z cyklu „O biznesie przy kawie” odbędzie się już 1 lutego. Zapraszamy!
czytaj więcej

styczeń

29

2024

Indeks Lewiatana. Większość firm wierzy, że rząd będzie bronił praw przedsiębiorców

Ponad dwie trzecie pracodawców spodziewa się, że rząd i obecna koalicja będą skutecznie bronić praw przedsiębiorców. 66% uważa, że powinna nastąpić szybka zmiana we władzach największych spółek skarbu państwa - wynika ze styczniowego badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.
czytaj więcej

styczeń

26

2024

Czas na prawdziwy dialog społeczny

- Potrzebujemy dialogu społecznego, który mimo politycznej zawieruchy, wspierał będzie rozwój gospodarki i dobrobyt społeczeństwa oraz służył spójności społecznej i konkurencyjności gospodarki – komentuje wczorajsze zamieszanie wokół Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, członek Rady Dialogu Społecznego i doradca...
czytaj więcej

styczeń

24

2024

Przedsiębiorców czeka kolejna rewolucja w podatkach

Zastrzeżenie budzi krótki termin na przygotowanie się do nowych wymogów raportowania CIT w formie pliku JPK oraz zbyt duża liczba danych i informacji, które należy przekazać w ramach struktury – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

styczeń

23

2024

Oferta pracy

Poszukiwana osoba na stanowisko specjalisty ds. finansów i funduszy europejskich.
czytaj więcej

styczeń

22

2024

Przemysł zawodzi. Potrzebny impuls z zagranicy

W grudniu 2023 r. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 3,9% w porównaniu z grudniem 2022 r., kiedy wzrosła o 1% w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku. Natomiast w porównaniu z listopadem 2023 r. spadła o 9,8% - podał GUS.
czytaj więcej

styczeń

19

2024

KSeF jeszcze nie w tym roku

Bardzo ważna informacja dotycząca Krajowego Systemu e-Faktur.
czytaj więcej

styczeń

18

2024

O biznesie przy kawie: Sprawozdawczość ESG – obowiązki, terminy, praktyka dla firm

Zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie przedsiębiorców z cyklu „O biznesie przy kawie” poświęconemu niezwykle ważnemu tematowi - ESG.
czytaj więcej

styczeń

16

2024

Świętokrzyski rynek pracy w 2023 roku

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach opublikował informacje w zakresie świętokrzyskiego rynku pracy za ubiegły rok.
czytaj więcej

styczeń

15

2024

Poczta Polska potrzebuje reformy, a nie kolejnych przywilejów

Reforma Poczty Polskiej i systemu doręczeń jest niezbędna, nie tylko aby uratować firmę przed bankructwem, ale również aby zbudować w naszym kraju nowoczesny system usług pocztowych, w tym powszechnych – uważa Konfederacja Lewiatan i apeluje do rządu i opozycji o debatę na ten temat.
czytaj więcej

styczeń

15

2024

Inflacja w grudniu 2023 wyższa od szacunku, co przyniesie nowy rok?

Wzrost cen osiągnął 6,2% zamiast wcześniej ogłaszanych 6,1%. Niewiele to jednak w ogólnym rozrachunku zmienia. Cały rok 2023 kończymy ze wzrostem 11,4%. W ciągu całego minionego roku jedynie ceny w kategorii transport pozostały praktycznie bez zmian. To oczywiście za sprawą paniki na rynku paliw z końca 2022 r. oraz „promocji...
czytaj więcej

styczeń

12

2024

Noworoczny Biznes Mixer - RELACJA

Noworoczny Biznes Mixer, czyli kontynuacja październikowego spotkania „Biznes to relacje”, odbyła się 11 stycznia br. w nowej formule i w nowym miejscu.  Uczestnikami wydarzenia były nie tylko firmy członkowskie Związku, ale także inne, niezrzeszone w naszej organizacji.
czytaj więcej

styczeń

11

2024

Zmiany w VAT, CIT, ulgach proinnowacyjnych ważne dla przedsiębiorców

Podniesienie limitu zwolnienia podmiotowego z VAT, uchylenie podatku minimalnego CIT, przywrócenie możliwości amortyzowania nieruchomości mieszkalnych, czy wprowadzenie zmian dotyczących ulg proinnowacyjnych – to zdaniem Konfederacji Lewiatan rozwiązania podatkowe, które ułatwią firmom prowadzenie działalności gospodarczej.
czytaj więcej

styczeń

09

2024

Stopy procentowe jeszcze poczekają na zmianę

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionych poziomach.
czytaj więcej

styczeń

09

2024

Targi Kielce Hackathon czyli międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności wiosną 2024 w Kielcach!

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach targowych na drodze ku zielonej transformacji realizowanych przez fundację Pro Civis oraz Targi Kielce przy wsparciu Urzędu Miasta Kielce.
czytaj więcej

styczeń

08

2024

Noworoczny Biznes Mixer - ostatnia szansa na zapis

Już w najbliższy czwartek 11 stycznia o godz. 16:30 w Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach organizujemy -  Noworoczny biznes mixer, czyli spotkanie otwarte dla przedsiębiorców z całego regionu świętokrzyskiego.
czytaj więcej

styczeń

05

2024

SPRINTEM DO INNOWACJI

Zapraszamy na konferencję podsumowująca projekt „CENWIS Design Sprint – innowacyjna usługa technologiczno-gospodarcza Politechniki Świętokrzyskiej”
czytaj więcej

styczeń

05

2024

Inflacyjna niespodzianka w grudniu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2023 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 6,1%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca były wyższe o 0,1% - podał GUS w szybkim szacunku.
czytaj więcej

styczeń

04

2024

Targi Kielce Hackathon – zaproszenie na webinarium inaugurujące

Już 1 lutego odbędzie się webinarium inaugurujące pierwszy świętokrzyski konkurs innowacyjności w obszarze biogospodarki i zielonej transformacji – Targi Kielce Hackathon!
czytaj więcej

styczeń

04

2024

Przemysł rozczarował

W grudniu 2023 roku PMI dla polskiego przemysłu spadł do 47,4 pkt wobec 48,7 pkt odnotowanych w listopadzie – podał S&P Global.
czytaj więcej

styczeń

03

2024

Prognozy 2024. Mniej zmian w podatkach

W tym roku przedsiębiorców czeka mniej zmian w prawie podatkowym w porównaniu z latami poprzednimi. Ale wyzwań nie zabraknie. W lipcu zacznie obowiązywać Krajowy System e-Faktur. Ważna będzie dyskusja o nowym systemie opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorców czy implementacja unijnej dyrektywy o tzw. globalnym...
czytaj więcej

styczeń

02

2024

Noworoczny Biznes Mixer 11.01.2024, Hotel Tęczowy Młyn

Zapraszamy na Noworoczny Biznes Mixer - networking w ramach cyklu Biznes to relacje w nowej odsłonie z udziałem przedstawicieli świętokrzyskiego biznesu.
czytaj więcej

styczeń

02

2024

Prognozy 2024. Nie bezrobocie, a brak pracowników największym problemem

Polska weszła w fazę rozwoju, w której nie bezrobocie, ale brak pracowników staje się strategicznym problemem gospodarki. Ograniczona podaż pracy jest wyzwaniem zarówno dla polityki rodzinnej i demograficznej, jak też bieżącym, związanym z migracjami zarobkowymi do Polski, polityką zatrudnienia i rynku pracy. Płace w 2024...
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences