Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Kwiecień 2023

kwiecień

29

2023

Nominacja dla Marka Adamczaka właściciela Auto-Adamczak

Gratulujemy nominacji do nagrody "Świętokrzyska Victoria" w kategorii "Osobowość" Markowi Adamczakowi właścicielowi firmy Auto-Adamczak.
czytaj więcej

kwiecień

28

2023

O biznesie przy kawie - Bezpieczeństwo firmy w sieci - relacja

Obowiązek ochrony danych i jego konsekwencje dla bieżącej działalności przedsiębiorstw, bezpieczeństwo firmy w sieci - zabezpieczenie i skutki ataku hakerskiego oraz wyzwania sztucznej inteligencji, były głównymi tematami kwietniowego spotkania z cyklu „O biznesie przy kawie”.
czytaj więcej

kwiecień

28

2023

Inflacja poniżej 15%. Wolniej rosną ceny żywności

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu br. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 14,7%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca były wyższe o 0,7% - podał GUS w szybkim szacunku.
czytaj więcej

kwiecień

25

2023

Targi BAU w Monachium - relacja firmy ŚRUT CENTER

W wyjazdowej misji gospodarczej na targi BAU MONACHIUM 2023 realizowanej przez Województwo Świętokrzyskie dla przedsiębiorców z naszego regionu zakwalifikowała się nasza firma członkowska: ŚRUT-CENTER prowadzona przez Roberta Grysa.
czytaj więcej

kwiecień

21

2023

Budowę nowych instalacji OZE może ograniczyć prawo

Przepisy zawarte w projekcie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym doprowadzą do ograniczenia powierzchni pod budowę nowych instalacji OZE i w efekcie wstrzymają rozwój źródeł odnawialnych, przede wszystkim w obszarze fotowoltaiki – ostrzega Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

kwiecień

19

2023

Najlepsze pieczywo w Piekarni R. Dobrowolski

Najwyższe laury w konkursie Kromka Chleba za wypieki według tradycyjnych receptur otrzymała nasza firma członkowska: Piekarnia R.Dobrowolski z Kielc.
czytaj więcej

kwiecień

19

2023

Lex pilot trafi do kosza. Branża telewizyjna odetchnęła z ulgą

Rezygnacja z wprowadzenia szkodliwego projektu lex pilot, który ograniczyłby konkurencję i osłabił nasz rynek telewizyjny to dobra informacja dla całej branży telewizyjnej. Konfederacja Lewiatan od wielu tygodni apelowała o zaniechanie prac nad kontrowersyjnymi przepisami.
czytaj więcej

kwiecień

17

2023

O biznesie przy kawie - Bezpieczeństwo firmy w sieci

Bezpieczeństwo firmy w sieci, ochrona danych, zabezpieczenie przed atakami hackerskimi, czyli wyzwania Ery Cyfrowej dla przedsiębiorców.
czytaj więcej

kwiecień

14

2023

Inflacja lekko hamuje, żywność mocno drożeje

Inflacja w marcu 2023 r. wyniosła 16,1%, wobec 18,4% w lutym – podał GUS.
czytaj więcej

kwiecień

13

2023

ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu - relacja

O odpowiedzialności firm, znaczeniu wspólnot energetycznych i o pierwszym, ale kluczowym kroku na drodze do zielonej zmiany w przedsiębiorstwie rozmawialiśmy z przedsiębiorcami i ekspertami z całej Polski w Targach Kielce.
czytaj więcej

kwiecień

12

2023

Dla biznesu - zakładka Urzędu Miasta Kielce

Nowa strona Miasta Kielce wystartowała ponad rok temu. W zakładce Dla biznesu udało się zgromadzić wiele informacji przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.
czytaj więcej

kwiecień

12

2023

Koszty podatku od sprzedaży detalicznej ponoszą klienci

Podatek od sprzedaży detalicznej dołożył swoją „cegiełkę” do rozpędzającej się inflacji, w szczególności, że objęta nim była także sprzedaż paliwa. W praktyce został przerzucony na konsumentów poprzez wzrost cen sprzedawanych towarów – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

kwiecień

11

2023

Powstała nowa organizacja Pracodawcy dla Zdrowia

Zainaugurowała działalność nowa organizacja branżowa, zrzeszająca firmy z obszaru ochrony zdrowia – Pracodawcy dla  Zdrowia. Celem związku jest reprezentowanie interesów pracodawców wobec związków zawodowych, pracowników oraz organów administracji państwowej i samorządowej. Nowa organizacja należy do Konfederacji...
czytaj więcej

kwiecień

06

2023

Życzenia Świąteczne

Radosnych Świąt Wielkanocnych!
czytaj więcej

kwiecień

06

2023

Wyjątkowe branżowe wydarzenie: ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu: jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną?

Zapraszamy na ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu: jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną? już 13 kwietnia br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
czytaj więcej

kwiecień

06

2023

Debata w ramach cyklu EFNI Talks: "Polska w Europie: jej pozycja i najbliższa przyszłość w UE"

Zapraszamy do udziału w debacie z dr Małgorzatą Bonikowską oraz dr Henryką Bochniarz już 12 kwietnia w godz. 10:30 - 11:30, online.
czytaj więcej

kwiecień

05

2023

Kolejny miesiąc bez zmiany stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła dzisiaj stóp procentowych.
czytaj więcej

kwiecień

04

2023

Zmiany w Kodeksie Pracy

Informacja przygotowana przez ekspertów Konfederacji Lewiatan o najważniejszych zmianach w Kodeksie pracy – ustawa z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw – podpisana przez Prezydenta RP w dniu 23.03.2023 r.
czytaj więcej

kwiecień

03

2023

Minorowe nastroje w przemyśle, ale będzie lepiej

W marcu 2023 roku PMI dla polskiego przemysłu osiągnął wartość 48,3 pkt, wobec 48,5 w lutym – podał S&P Global.
czytaj więcej

kwiecień

02

2023

Kolejny nabór na Vouchery dla MŚP - 30 marca 2023 r. - 5 maja 2023 r. do godziny 15:00

Ogłoszenie o VII naborze na udzielenie voucherów dla MŚP na zakup usług doradczych w ramach projektu „Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze”.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences