Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Czerwiec 2023

czerwiec

30

2023

Andrzej Kamionka Menedżerem Roku Regionu Świętokrzyskiego 2022

W czwartek 29 czerwca br. w Targach Kielce odbyła się gala finałowa wieńcząca jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2022.  Tytuł Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2022 w kategorii...
czytaj więcej

czerwiec

29

2023

EFNI 2023 – tylko dla firm zrzeszonych – specjalna oferta

W tym roku po raz dwunasty w Sopocie odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei.
czytaj więcej

czerwiec

29

2023

Rusza rekrutacja do projektu TK DIH

Uruchamiamy wstępną rekrutację firm MŚP do projektu TK DIH – Digital Innovation Hub Technopark Kielce.
czytaj więcej

czerwiec

28

2023

Raport Lewiatana. Opłaca się inwestować w poprawę dobrostanu pracowników

Większa produktywność firm, konkurencyjność na rynku pracy, lojalność pracowników, poprawa stanu zdrowia załogi i wizerunku firmy oraz stabilny rozwój przedsiębiorstwa to potencjalne korzyści z polityki nastawionej na dbanie o samopoczucie i dobrostan pracowników – wynika z raportu „Korzyści i koszty dla przedsiębiorstw...
czytaj więcej

czerwiec

27

2023

Wspieramy Twój biznes! Raport roczny Konfederacji Lewiatan

Sprawdź w raporcie rocznym Konfederacji Lewiatan za 2022 jak wspieramy Twój biznes.
czytaj więcej

czerwiec

27

2023

Oświadczenie Rady Przedsiębiorczości w sprawie kolejnych ataków na niezależne media

Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania wszelkich praktyk, które ograniczają niezależność mediów i manipulują informacjami przekazywanymi społeczeństwu. Nie dajmy sobie odebrać wolnych mediów! – napisała Rada Przedsiębiorczości w oświadczeniu.
czytaj więcej

czerwiec

26

2023

Bezrobocie nadal spada. Firmy nie zwalniają pracowników

Stopa bezrobocia w maju 2023 r. wyniosła 5,1% wobec 5,2% miesiąc wcześniej - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

23

2023

Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2022 - I edycja konkursu

Nominowanym w konkursie Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2022, którego jesteśmy partnerem, został Andrzej Kamionka - Prezes członkowskiej firmy KH-Kipper.
czytaj więcej

czerwiec

23

2023

Produkcja w dołku, ale mniejszym

W maju br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 3,2% w porównaniu z majem ub. roku, natomiast w stosunku do kwietnia br. wzrosła o 4,4% – podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

22

2023

Płace dalej nie nadążają za inflacją

W maju br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z majem 2022 r. było wyższe o 0,4% i wyniosło 6517,7 tys. osób. Przeciętne wynagrodzenie zaś wzrosło o 12,2% i osiągnęło 7181,67 zł (brutto) – podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

21

2023

E-faktury ograniczą oszustwa podatkowe

Niekwestionowaną zaletą uchwalonej kilka dni temu ustawy wdrażającej Krajowy System e - Faktur jest wprowadzenie jednolitego standardu obiegu faktur elektronicznych, co pozwoli efektywniej weryfikować organom podatkowym e-faktury oraz ograniczyć oszustwa podatkowe – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

czerwiec

20

2023

Witamy w Lewiatanie - firma WERTUI

Firma Wertui kolejnym członkiem naszego Związku.
czytaj więcej

czerwiec

16

2023

Marek Banasik ponownie na czele Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Świętokrzyskim Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowali, że Prezesem Zarządu, na kolejną 4 letnią kadencję zostanie ponownie Marek Banasik, a Przewodniczącą Rady Nadzorczej - Emilia Polańska.
czytaj więcej

czerwiec

14

2023

Raport Lewiatana. Praca zdalna zmienia rynek pracy

Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój pracy zdalnej. W naszym kraju odsetek osób pracujących zazwyczaj z domu wzrósł prawie dwukrotnie. Wiele firm utrzymało taką formę organizacji pracy także po pandemii – wynika z raportu „Przechodzenie firm na pracę zdalną – oraz jej skutki dla pracodawców i pracowników” przygotowanego...
czytaj więcej

czerwiec

14

2023

Postulaty Lewiatana. Lepsze prawo to mniejsze ryzyko prowadzenia firmy

Zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej poprzez uporządkowanie procesu legislacyjnego, poprawę jakości, stabilności i czytelności stanowionego prawa – proponuje Konfederacja Lewiatan. To jeden z postulatów pracodawców na nową kadencję parlamentu.
czytaj więcej

czerwiec

12

2023

Raport Lewiatana. Prawie 80% firm płaci więcej za prąd

79,3% mikro i małych firm płaci wyższe rachunki za prąd, 64,5% odczuwa zwiększone koszty dystrybucji i logistyczne, a 49,3% więcej pieniędzy przeznacza na wynagrodzenia i ubezpieczenia – wynika z raportu „Kryzys energetyczny”, który przygotowała Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

czerwiec

12

2023

Konferencja e-commerce 2023 - szanse, trendy i wyzwania

III edycja dwudniowej konferencji – E-Commerce już 21 - 22 czerwca br. 
czytaj więcej

czerwiec

07

2023

Inflacja zwalnia, ale na otwieranie szampana za wcześnie

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju br. w porównaniu z analogicznym miesiącem 2022 r. wzrosły o 13%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie – podał GUS w szybkim szacunku.
czytaj więcej

czerwiec

07

2023

Fundusze Europejskie dla B+R

16 czerwca br. na Politechnice Świętokrzyskiej odbędzie się Konferencja poświęcona finansowaniu projektów energetycznych i B+R w ramach uruchamianego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
czytaj więcej

czerwiec

06

2023

Postulaty Lewiatana na nową kadencję parlamentu

Przed nami wybory, które jak co cztery lata są okazją do debaty o wizji społeczeństwa, państwa ale i modelu gospodarczego dla Polski na kolejne lata. Jako głos przedsiębiorców chcemy jasno przedstawić nasze oczekiwania wobec rządzących, którzy będą w znaczący sposób decydowali o środowisku w jakim przyjdzie nam rozwijać...
czytaj więcej

czerwiec

05

2023

Raport Lewiatana: Co zwiększy bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski?

  Dywersyfikację źródeł energii, a w dłuższej perspektywie odejście od węgla i gazu, zwiększenie udziału OZE w miksie energetycznym, zachęcenie przedsiębiorców prywatnych do inwestowania w OZE, czy modernizację sieci energetycznych - rekomendują eksperci Konfederacji Lewiatan w raporcie...
czytaj więcej

czerwiec

01

2023

Walne Zgromadzenie Członków ŚZPP Lewiatan

Zarząd Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza Członków na sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dn. 15 czerwca br. (czwartek) o godz. 16.00 w pierwszym terminie lub o godz. 17.00 w drugim terminie w Dworku Binkowskim w Kielcach.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences