Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Grudzień 2023

grudzień

29

2023

Prognozy 2024. Szybszy wzrost PKB, niższa inflacja, wyższe inwestycje

W przyszłym roku wzrost PKB będzie oscylował w okolicach 2,4-2,8%, inflacja wyniesie ok. 6%, inwestycje wzrosną o 4,5%, szybko będą rosły wynagrodzenia – prognozuje Mariusz Zielonka, ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan.
czytaj więcej

grudzień

28

2023

Kaucja za butelkę powinna wynosić 1 zł

Podniesienie wysokości kaucji dla butelek szklanych wielokrotnego użytku o pojemności do półtora litra z 0,5 zł do 1 zł – proponuje Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

grudzień

22

2023

Firmy nie widzą ożywienia w gospodarce

W grudniu br. we wszystkich obszarach gospodarki (poza...
czytaj więcej

grudzień

20

2023

Życzenia Świąteczne

Rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd oraz pracownicy biura.
czytaj więcej

grudzień

19

2023

Trudny budżet na 2024 rok z dużym deficytem

Deficyt budżetu na 2024 roku wyniesie 184 mld zł. Wzrost PKB ma osiągnąć 3 proc., a inflacja 6,6 proc.
czytaj więcej

grudzień

18

2023

Konieczna reforma systemu przedawnienia zobowiązań podatkowych

Obecny system przedawnienia zobowiązań podatkowych pozwala w nieskończoność odraczać upływ terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
czytaj więcej

grudzień

15

2023

24 postulaty podatkowe dla nowego rządu

Zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzenie zryczałtowanej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, reforma systemu przedawnienia zobowiązań podatkowych, zmiana wadliwych interpretacji przepisów, uchylenie podatku minimalnego CIT czy korekta przepisów o estońskim CIT – to niektóre z 24 postulatów dla...
czytaj więcej

grudzień

15

2023

Inflacja się zatrzymała

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie br. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 6,6%. W stosunku do poprzedniego miesiąca były wyższe o 0,7% - podał GUS.
czytaj więcej

grudzień

14

2023

PARP wchodzi w Nowy Rok z nowymi naborami

W 2024 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) planuje wspierać rozwój innowacyjności polskich przedsiębiorstw, równocześnie kładąc nacisk na podnoszenie kompetencji oraz poprawę dostępu do usług społecznych. Działania te zostaną sfinansowane w ramach programów takich jak Fundusze Europejskie dla Polski...
czytaj więcej

grudzień

13

2023

Krajowy System e-Faktur (KSeF) - prezentacja z pytaniami i odpowiedziami

W imieniu Izby Administracji Skarbowej w Kielcach zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ze spotkań online dotyczącą wprowadzenia do Krajowego Systemu e-Faktur.
czytaj więcej

grudzień

13

2023

Premier obiecał ułatwienia dla przedsiębiorców

Podczas expose wygłoszonego w Sejmie Donald Tusk zapowiedział realizację obietnic przedwyborczych, w tym adresowanych do przedsiębiorców.
czytaj więcej

grudzień

12

2023

ŚZPP Lewiatan wyróżniony podczas gali podsumowującej efekty społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

W grudniu br. oficjalnie kończy się okres realizacji w naszym regionie Europejskiego Funduszu Społecznego – komponentu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Z tej okazji, podczas uroczystego spotkania, podsumowano efekty społczne programu. 
czytaj więcej

grudzień

08

2023

Porozumienie ws. sztucznej inteligencji. Biznes zgłasza uwagi

Unia Europejska osiągnęła bezprecedensowe w skali świata porozumienie w sprawie sztucznej inteligencji.
czytaj więcej

grudzień

07

2023

Stopy procentowe pozostaną bez zmian przez dłuższy czas

Rada Polityki Pieniężnej podczas grudniowego posiedzenia zdecydowała się utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.
czytaj więcej

grudzień

06

2023

Rynek usług HR nadal bez znaczącej poprawy

W trzecim kwartale br. firmy zrzeszone w Polskim Forum HR, które jest członkiem Konfederacji Lewiatan, odnotowały 9 proc. wzrost obrotów rok do roku. Najszybciej rośnie wartość rynku pracy tymczasowej, rekrutacje natomiast odnotowały kilkunastoprocentowy spadek.
czytaj więcej

grudzień

05

2023

Lewiatan apeluje o przywrócenie autentycznego dialogu społecznego

Jednym z priorytetów odbudowy demokratycznych mechanizmów zarządzania publicznego, stanowiących standard w demokracjach europejskich, musi być przywrócenie autentycznego i odpowiedzialnego dialogu społecznego – apeluje Lewiatan.
czytaj więcej

grudzień

05

2023

Krajowy System e-Faktur (KSeF) - spotkanie online dla przedsiębiorców

W imieniu Izby Administracji Skarbowej w Kielcach zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu on-line dotyczącym wprowadzenia do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
czytaj więcej

grudzień

04

2023

Spotkanie "Unia Europejska w świętokrzyskim"

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowania, ale także plany na kolejny rok.
czytaj więcej

grudzień

01

2023

Oferta świąteczna od Potrafki

Zachęcamy do skorzystania z oferty świątecznej firmy członkowskiej Potrafka - dieta pudełkowa, prowadzonej przez Wojciecha Zaborka.
czytaj więcej

grudzień

01

2023

Polski biznes w Europie – co czeka gospodarkę w 2024 roku? - RELACJA

O stanie polskiej gospodarki, wydatkowaniu środków europejskich, a tym samym o znaczeniu członkostwa w Unii Europejskiej oraz metodach walki z inflacją rozmawialiśmy z przedsiębiorcami i zaproszonym ekspertem Witoldem Orłowskim – profesorem nauk ekonomicznych. 
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences