Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Grudzień 2022

grudzień

31

2022

Dofinansowanie dla MŚP aż do 80%

Zachęcamy do skorzystania z dofinasowanych z UE szkoleń, kursów dla siebie i swoich pracowników. Kursy językowe, techniczne, kursy prawa jazy, doradztwo i wiele innych.
czytaj więcej

grudzień

30

2022

Prognozy 2023. Czeka nas podatkowy nieład

W 2023 r. przedsiębiorcy dalej będą mierzyli się z niejasnymi przepisami prawa podatkowego, wadliwymi i nieprzyjaznymi interpretacjami organów skarbowych. Będą musieli dostosowywać się do kolejnych, licznych zmian przepisów, przygotowywanych w pośpiechu w celu realizacji doraźnych potrzeb finansowych państwa. Niestety, wciąż...
czytaj więcej

grudzień

29

2022

Indeks Lewiatana. Firmy obawiają się wysokich cen prądu i gazu

85% przedsiębiorców uważa, że największym wyzwaniem w prowadzeniu firmy w 2023 roku będą wysokie ceny prądu i gazu, 73%  obawia się nowych opłat, podatków i innych obciążeń finansowych – wynika z grudniowego badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.
czytaj więcej

grudzień

28

2022

Prognozy 2023. Trudny rok dla gospodarki

Jeśli w przyszłym roku nie trafią do Polski środki z Krajowego Planu Odbudowy to w najgorszym scenariuszu grozi nam spadek PKB. Ciężkie chwile będzie przeżywał przemysł, osłabnie konsumpcja, inwestycję dalej będą kulą u nogi. Inflacja w całym 2023 roku pozostanie dwucyfrowa i na pewno nie spadnie poniżej 13%. Stopa bezrobocia...
czytaj więcej

grudzień

27

2022

Indeks Lewiatana. Warunki prowadzenia biznesu pogorszyły się dla 67% firm

67% przedsiębiorstw uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach, pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. 28% nie widzi znaczącej zmiany, a dla 5% warunki się poprawiły. Najbardziej krytycznie oceniają rzeczywistość średnie firmy – wynika z grudniowego badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.
czytaj więcej

grudzień

23

2022

Rynek pracy odporny na spowolnienie gospodarcze

Stopa bezrobocia w listopadzie br. wyniosła 5,1 proc. wobec 5,1 proc. w październiku - podał GUS.
czytaj więcej

grudzień

23

2022

Życzenia Świąteczne

Rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.  
czytaj więcej

grudzień

22

2022

Apel ŚZZP Lewiatan ws. oprocentowania pożyczek dla przedsiębiorców

Otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego na apel dotyczący oprocentowania pożyczek unijnych w zakresie finansowania przedsięwzięć inwestycyjno-obrotowych dla przedsiębiorstw.
czytaj więcej

grudzień

21

2022

EkoEnergia Polska na 1. miejscu według Gazeli Biznesu

Nasza firma członkowska z branży odnawialnych źródeł energii zajeła 1. miejsce w rankigu Gazeli Biznesu w województwie świetokrzyskim.
czytaj więcej

grudzień

21

2022

Nie będzie rozszerzenia opłaty cukrowej

Ministerstwo Finansów uwzględniło uwagi przedsiębiorców i nie rozszerzy zakresu podatku cukrowego. Konfederacja Lewiatan od wielu tygodni ostrzegała, że rozszerzenie opłaty cukrowej przyczyni się do wzrostu cen wielu produktów, negatywnie wpłynie na producentów napojów oraz branżę przetwórstwa...
czytaj więcej

grudzień

21

2022

Świąteczne spotkanie "Unia Europejska w świętokrzyskim" - relacja

W ubiegły poniedziałek 19.12. br. spotkaliśmy się na świątecznym spotkaniu z cyklu "Unia Europejska w świętokrzyskim". Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy z prowadzonym przez ŚZPP Lewiatan Punktem sieci Komisji Europejskiej Europe Direct Kielce. Gościem specjalnym wydarzenia była p. Kinga Grafa - Dyrektorka Biura w...
czytaj więcej

grudzień

19

2022

Rynek pracy ma się dobrze

W listopadzie br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku było wyższe o 2,3%. Średnie wynagrodzenie natomiast było wyższe o 13,9% - podał GUS.
czytaj więcej

grudzień

16

2022

Apel izb gospodarczych w sprawie tzw. lex pilot

Izby gospodarcze zrzeszające nadawców i operatorów branży mediów i telekomunikacji apelują o wstrzymanie prac nad szkodliwymi regulacjami w ustawie o radiofonii i telewizji, a dotyczącymi wprowadzenia tzw. lex pilot. Ograniczą one konkurencję i osłabią polski rynek telewizyjny. Do apelu przyłączył się Związek Pracodawców...
czytaj więcej

grudzień

15

2022

Mimo spadku inflacji nie ma powodów do optymizmu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie br. w porównaniu z analogicznym miesiącem 2021 roku wzrosły o 17,5%. W stosunku do poprzedniego miesiąca były wyższe o 0,7% - podał GUS.
czytaj więcej

grudzień

14

2022

Przed firmami bardzo trudny 2023 rok

Obecna sytuacja gospodarcza wpływa na pogorszenie nastrojów przedsiębiorców, które są już niemal tak samo złe, jak w pandemicznym 2020 roku.
czytaj więcej

grudzień

13

2022

Prawo pracy - aktualizacja agendy 2022-2023

W związku ze zmianami w prawie pracy, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, zaprasza na spotkanie z mec. Robertem Lisickim, ekspertem Konfederacji Lewiatan - „Prawo pracy – aktualizacja agendy 2022-2023”.
czytaj więcej

grudzień

09

2022

PIT-11 dla cudzoziemców tylko z numerem PESEL

Z uwagi na wciąż znaczną skalę zjawiska nieposiadania przez zatrudnionych cudzoziemców numeru PESEL, Konfederacja Lewiatan apeluje do resortu finansów, aby przy składaniu przez firmy informacji o dochodach i zaliczkach odprowadzonych w 2022 roku, umożliwić wpisywanie w PIT-11 ciągu takich samych liczb, zamiast numeru...
czytaj więcej

grudzień

08

2022

Zielona transformacja uzdrowi Europejczyków

Zielona transformacja zmniejszy liczbę osób umierających przedwcześnie w czasie upałów z powodu chorób serca oraz wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza. Mniej osób będzie narażonych na choroby zakaźne.
czytaj więcej

grudzień

08

2022

Witamy w Lewiatanie - firma Polonez Plus

Firma POLONEZ PLUS weszła w szeregi Świetokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
czytaj więcej

grudzień

07

2022

Stopy procentowe bez zmian

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie.
czytaj więcej

grudzień

07

2022

Edukacja. Za krótki termin na konsultacje ważnego rozporządzenia

Wyznaczenie tylko 7-dniowego terminu konsultacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki, które ma być podstawą do wielomilionowych inwestycji w edukacji, uniemożliwi wypracowanie w tej sprawie stanowiska wielu zainteresowanych organizacji.
czytaj więcej

grudzień

06

2022

700 mln euro trafi do polskich uczelni

Aż 700 mln euro trafi do uczelni wyższych w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. 
czytaj więcej

grudzień

05

2022

Niewykorzystana szansa na odważne zmiany na rynku pracy

Ustawa o aktywności zawodowej to niestety niewykorzystana szansa na zmianę polityki zatrudnienia i rynku pracy na miarę potrzeb XXI wieku i wyzwań rozwojowych związanych z gospodarką 4.0 – uważa prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.
czytaj więcej

grudzień

03

2022

Transformacja cyfrowa poprawiła życie konsumentów

Już prawie 80% Polaków kupuje online. Transformacja cyfrowa wpływa na życie konsumentów ponieważ oferuje im coraz większe możliwości.
czytaj więcej

grudzień

02

2022

Waloryzacja w praktyce - szkolenie online

Świętokrzyski Związek Pracodawców Pryawtnych Lewiatan we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan, w imieniu Kancelarii Radców Prawnych Brudkiewicz, Suchecka S.K.A. serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie, w formule online, za pośrednictwem platformy MS Teams.
czytaj więcej

grudzień

01

2022

Spotkanie "Unia Europejska w świętokrzyskim"

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowania, ale także plany na rok kolejny.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences