Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Marzec 2023

marzec

31

2023

O biznesie przy kawie - marzec 2023 - relacja

Już po raz trzeci w tym roku spotkaliśmy się na popołudniowym spotkaniu z cyklu "O biznesie przy kawie" - tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca. Tematem spotkania było ważne, a zarazem wciąż trudne - także mentalnie - zagadnienie restrukturyzacji przedsiębiorstw.
czytaj więcej

marzec

30

2023

Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

W Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyło się dziś pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego program regionalny Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
czytaj więcej

marzec

27

2023

Raport Lewiatana. 28 podatków, danin i opłat, które zabolały przedsiębiorców

Na nadmierny fiskalizm państwa, niską jakość i niestabilność prawa, niejasne przepisy, wprowadzanie nowych podatków i danin bez konsultacji społecznych,  stosowanie minimalnego vacatio legis – zwracają uwagę eksperci w raporcie
czytaj więcej

marzec

24

2023

ANKIETA

Współpracując z ekspertami rynku pracy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach  zachęcamy do wypełnienia ankiety z zakresu poziomu wiedzy o źródłach finansowania wśród przedsiębiorców.
czytaj więcej

marzec

23

2023

Europejskie Forum Nowych Idei - 11-13 października 2023

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.
czytaj więcej

marzec

23

2023

Trochę lepsze nastroje przedsiębiorców, ale nadal przeważają pesymiści

W marcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie wyższym lub zbliżonym do prezentowanego w lutym br. Wskaźnik ten we wszystkich obszarach znajduje się jednak poniżej średniej długookresowej - podał GUS.
czytaj więcej

marzec

22

2023

Zapraszamy na wydarzenie: ABC transformacji energetycznej polskiego przemysłu: jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną? 13 kwietnia br. w Kielcach

marzec

22

2023

Zakończenie kadencji Świętokrzyskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej

W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach 21 marca br. odbyło się wspólne, ostatnie w tej kadencji posiedzenie członków Świętokrzyskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz przedstawicieli Grup Tematycznych, działających przy Komitecie.
czytaj więcej

marzec

22

2023

Witamy w Lewiatanie - firma Park Promocji Ewa Trybulak

Firma Park Promocji Ewa Trybulak kolejnym członkiem naszego Związku.
czytaj więcej

marzec

21

2023

"O biznesie przy kawie" z kwalifikowanymi doradcami restrukturyzacyjnymi już 30 marca br. godz. 17.00

Pandemia, inflacja, wojna w Ukrainie i kryzys energetyczny doprowadziły do pogorszenia warunków prowadzenia biznesu i sprawiły w wielu przedsiębiorstwach poważne trudności ekonomiczne. W jaki sposób przedsiębiorca może rozwiązać problemy związane z regulowaniem zobowiązań, z obawą utraty płynności finansowej, czy z wizją upadłości?...
czytaj więcej

marzec

16

2023

Coraz większe ryzyko utraty pieniędzy z KPO

Ryzyko, że Polska całkowicie utraci środki z Krajowego Planu Odbudowy rośnie z każdym miesiącem. Do końca 2023 roku musimy złożyć pierwszy wniosek o płatność. W przeciwnym razie pieniądze przepadną w całości. Dla przedsiębiorców równie realnym ryzykiem, jak utrata pieniędzy, jest też to, że rząd sfinansuje z nich słabe...
czytaj więcej

marzec

15

2023

Rekordowa inflacja. Od marca powinna spadać

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym 2023 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 18,4%. W stosunku do poprzedniego miesiąca wzrost wyniósł 1,2% - podał GUS.
czytaj więcej

marzec

14

2023

Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców od Urzędu Miasta Kielce

Przedstawiamy aktualne uchwały władz miasta Kielce dotyczące zwolnień z podatku od nieruchomości oraz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
czytaj więcej

marzec

14

2023

O biznesie przy kawie - RESTRUKTURYZACJA

Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca zapraszamy na spotkanie "O biznesie przy kawie", podczas którego bedziemy rozmawiać o korzysciach z procesu restrukturyzacji.
czytaj więcej

marzec

13

2023

Programy wsparcia przedsiebiorców z makroregionu Polski Wschodniej

Poniżej aktualne informacje o planowanych/ogłoszonych programach wsparcia przedsiębiorców z makroregionu Polski Wschodniej.
czytaj więcej

marzec

13

2023

Restrukturyzacja - oferta członkowska Centrum Restrukturyzacj i Medacji Sp. z o.o.

Coraz więcej firm boryka się z poważnymi trudnościami ekonomicznymi, związanymi zwłaszcza z możliwością bieżącej realizacji zobowiązań – zarówno wobec państwa, jak i wobec kontrahentów. Najpierw pandemia, a następnie wojna w Ukrainie i związane z tymi wydarzeniami konsekwencje gospodarcze, znacząco pogorszyły warunki prowadzenia...
czytaj więcej

marzec

10

2023

Witamy w Lewiatanie - firma P.P.U. Arfox s.c. Kaleta Regina, Kaleta Bartłomiej

Firma P.P.U. Arfox s.c. Kaleta Regina, Kaleta Bartłomiej weszła w szeregi Świetokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

09

2023

Nowe prawo konkurencji naruszy zasadę, że prawo nie działa wstecz

Projekt ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, nad którym trwają prace w Sejmie,  osłabi prawa przedsiębiorcy do obrony, wprowadzi niejasne, a przy tym rygorystyczne zasady odpowiedzialności prawnej oraz naruszy fundamentalną zasadę, że prawo nie działa wstecz – uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

08

2023

O przywództwie na trudne czasy z dr Henryką Bochniarz - relacja

O przywództwie kobiet, równości i gotowości na zmianę, mega trendach, polityce i biznesie rozmawialiśmy w przeddzień Dnia Kobiet z dr Henryką Bochniarz – Założycielką Konfederacji Lewiatan i Przewodniczącą Rady Głównej KL, szefową Akademii Liderek.
czytaj więcej

marzec

07

2023

Obniżki stóp procentowych nie będzie. Od marca inflacja może spadać

Na rozpoczynającym się dzisiaj dwudniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej nie dojdzie do zmiany wysokości stóp procentowych.
czytaj więcej

marzec

06

2023

Pracodawcy chcą więcej czasu na wdrożenie nowych przepisów

Pracodawcy powinni mieć co najmniej cztery miesiące, aby dobrze przygotować się do zmian w Kodeksie pracy związanych z implementacją unijnych dyrektyw – uważa Konfederacja Lewiatan. 
czytaj więcej

marzec

06

2023

Maleje liczba pracowników tymczasowych. Rosną outsourcing i rekrutacje

W ubiegłym roku odnotowaliśmy dalszy spadek liczby pracowników tymczasowych i nadal wysokie wzrosty w zakresie usług rekrutacyjnych i outsourcingowych – podało Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

03

2023

Energia elektryczna bez pośredników może obniżyć rachunki za prąd

Bezpośrednie połączenie wytwórcy i odbiorcy energii elektrycznej, z pominięciem powszechnej sieci energetycznej, może przyczynić do szybszego rozwoju OZE, obniżenia rachunków za prąd i zmniejszenia śladu węglowego. Niestety, proponowane obecnie regulacje utrudnią rozwój tego rodzaju infrastruktury– ostrzega Konfederacja...
czytaj więcej

marzec

02

2023

Ścieżka SMART - dofinansowanie dla MMŚP o łącznej kwocie 6,67 mld zł

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór do programu Ścieżka SMART. Do zdobycia w 2023 r. dofinansowanie o łącznej kwocie 6,67 mld zł
czytaj więcej

marzec

01

2023

Informacja dot.naborów w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach

Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach informuje,iż planowane nabory zostają odwołane.
czytaj więcej

marzec

01

2023

Wiosna bez długów

Razem z oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach zachęcamy do udziału w cyklu szkoleń „Wiosna bez długów” dla płatników składek i księgowych w zakresie stosowania ulg i umorzeń.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences