O biznesie przy kawie - marzec 2023 - relacja

Nasze bieżące działania

O biznesie przy kawie - marzec 2023 - relacja

Już po raz trzeci w tym roku spotkaliśmy się na popołudniowym spotkaniu z cyklu "O biznesie przy kawie" - tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca. Tematem spotkania było ważne, a zarazem wciąż trudne - także mentalnie - zagadnienie restrukturyzacji przedsiębiorstw.

 

Na początku spotkania powitaliśmy nowego Członka naszej organizacji: firmę Park Promocji, której właścicielka Ewa Trybulak odebrała z rąk Prezesa Marka Banasika certyfikat członkostwa i opowiedziała zebranym gościom o swojej działalności biznesowej.

Główny temat spotkania zaprezentowały kwalifikowane doradczynie restrukturyzacyjne reprezentujące spółkę Centrum Restrukturyzacji i Mediacji Sp. z o.o.: mec. Emilia Polańska i mec. Justyna Skrzeszewska. Jak wynika ze statystyk, które przygotowały doradczynie, coraz więcej firm boryka się z poważnymi trudnościami ekonomicznymi związanymi zwłaszcza z możliwością bieżącej realizacji zobowiązań – zarówno wobec państwa, jak i wobec kontrahentów. Przyczynkiem pogorszenia warunków prowadzenia biznesu była najpierw pandemia, a następnie wojna w Ukrainie i związane z tymi wydarzeniami konsekwencje gospodarcze. Ekspertki przedstawiły przybyłym gościom zasady w jakich odbywa się proces restrukturyzacji. Wskazały, bazując na swoim bogatym doświadczeniu, jego plusy, które dają borykającemu się z problemami - głównie finansowymi, przedsiębiorstwu możliwości wyjścia "na prostą". Kwalifikowane doradczynie restrukturyzacyjne wskazały czym jest restrukturyzacja i kto może z niej skorzystać, jakie skutki i korzyści daje cały proces naprawy sytuacji firm, które obawiają się utraty płynności, czy są już zadłużone u swych wierzyteli. Po wyjaśnieniu skomplikowanych zagadnień związanych z tematyką restrukturyzacji przyszedł czas na pytania, których było bardzo wiele od biorących udział w spotkaniu przedsiębiorców. Temat restrukturyzacji nie dotyczy bowiem samego przedsiębiorstwa w kłopotach, ale także jego kontahentów i partnerów biznesowych. 

Czwartkowe spotkania przy kawie to przede wszytskim dostęp do wiedzy ekspertów z różnych dziedzin prowadzenia biznesu, ale także płaszczyzna nawiązywania i rozwijania cennych relacji biznesowych. Dziękujemy zaproszonym ekspertkom i naszym gościom za przybycie, dyskusje i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne „O biznesie przy kawie” już 27 kwetnia br. z udziałem Lidii Kowalskiej - włacicieki firmy RODOEXPERT, Inspektora Ochrony Danych. Więcej informacji już wkrótce.

 

 

Update cookies preferences