Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Luty 2023

luty

28

2023

Apel ws. odblokowania energetyki wiatrowej - biznes potrzebuje zielonej energii

Razem z Konfederacją Lewiatan apelujemy o przyjęcie przez Sejm RP nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych wraz z poprawkami zgłoszonymi przez Senat RP, szczególnie przywrócenia minimalnej dopuszczalnej odległości nowych turbin wiatrowych od budynków mieszkalnych (500m).
czytaj więcej

luty

28

2023

Nagrody Miasta Kielce wręczone - laureatami: Konstanty Kamionka i Zakład Doskonalenia Zawodwego w Kielcach

Podczas Gali wręczenia Nagród Miasta Kielce za 2022 rok, nagrody specjalne, trafiły do Konstantego Kamionki - założyciela i współwłaściciela firmy KH-KIPPER, Członka Rady Nadzorczej Związku oraz do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
czytaj więcej

luty

24

2023

O biznesie przy kawie - luty 2023 - relacja

Tradycyjnie w ostatni czwartek lutego spotkaliśmy się na popołudniowym spotkaniu z cyklu "O biznesie przy kawie". Tym razem wspólnie z prowadzonym przez Związek punktem Europe Direct Kielce zaprosiliśmy ekspertów, aby porozmawiać o możliwości wsparcia rozwoju firm ze środków...
czytaj więcej

luty

21

2023

OPEN EXPERT DAY - Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji z UE!

Kolejny bezpłatny dyżur eksperta już 1 marca 2023 r. Tym razem wszystko nt. wsparcia w nowej perspektywie finansowej - Fundusze dla Świętokrzyskiego (program regionalny), Polska Wschodnia, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i inne programy krajowe dla firm!
czytaj więcej

luty

20

2023

Zakończenie przyjmowania wniosków o Pożyczkę MŚP III

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. zakończył przyjmowanie wniosków o Pożyczkę MŚP III w piątek 17.02.2023 r. o godzinie 12.40. Wnioski, które wpłynęły po tym terminie zostały umieszczone na liście rezerwowej.
czytaj więcej

luty

15

2023

Komitet Monitorujący został powołany

Komitet Monitorujący program regionalny Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 został powołany przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.
czytaj więcej

luty

14

2023

Pomoc dla Turcji

Gorąco apelujemy wspólnie z Konsulem Honorowym Republiki Turcji w Krakowie o włączenie się w pomoc po tragedii trzęsienia ziemi. Poniżej załączamy pismo ze szczegółami.
czytaj więcej

luty

14

2023

Webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana: Sygnaliści w pracy. Nowe regulacje

Zapraszamy na bezpłatne webinarium o sygnalistach - 7 marca w godz. 10:00 - 12:00
czytaj więcej

luty

13

2023

Spotkanie z cyklu "O biznesie przy kawie" - zapraszamy 23 lutego 2023 r.

Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji i wsparcia z UE w nowej perspektywie finansowej 2021-2027. Znamy już założenia oraz terminy konkursów dla przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać przy wykorzystaniu środków europejskich. Przed świętokrzyskimi firmami wiele możliwości oraz miliardy złotych wsparcia, dlatego na kolejne spotkanie z...
czytaj więcej

luty

10

2023

ŚZPP Lewiatan wspólnie z Partnerami tworzy Digital Innovation Hub Technopark Kielce – jedyny w regionie Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH).

ŚZPP Lewiatan wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym i Partnerami od 01.01.2023 realizuje projekt Digital Innovation Hub Technopark Kielce, a tym samym współtworzy jedyny w regionie Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH).Czym są EDIH-y?Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych (ang. European Digital Innovation Hub), czyli tzw....
czytaj więcej

luty

09

2023

Bez zaskoczenia. Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan Kolejne dwudniowe posiedzenie RPP nie przyniosło...
czytaj więcej

luty

06

2023

Nie będzie podwyżki stóp procentowych. Obniżka jesienią

  We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Podwyżki stóp procentowych nie będzie.
czytaj więcej

luty

03

2023

OPEN EXPERT DAY - Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji z UE

Kolejny bezpłatny dyżur eksperta o tematyce wsparcia w nowej perspektywie finansowej - Fundusze dla Świętokrzyskiego (program regionalny), Polska Wschodnia, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i inne programy krajowe - już 1 marca 2023 r.
czytaj więcej

luty

03

2023

Witamy w Lewiatanie - firma Biologistic Polska Sp. z o.o.

Firma Biologistic Polska Sp. z o.o. weszła w szeregi Świetokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
czytaj więcej

luty

03

2023

Konkursy dotacyjne dla MŚP w ramach perspektywy unijnej 2014-2020

Poniżej aktualne informacje o planowanych / ogłoszonych konkursach dotacyjnych w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM.
czytaj więcej

luty

02

2023

ZMIANA DATY SPOTKANIA: O przywództwie na trudne czasy - spotkanie z dr Henryką Bochniarz

Z przyczyn od nas niezależnych, informujemy, że zmieniła się data spotkania z dr Henryką Bochniarz w Kielcach. Spotkanie zaplanowane na 16 lutego zostaje odwołane, zapraszamy serdecznie 7 marca br.  O przywództwie w trudnych...
czytaj więcej

luty

01

2023

Stanowisko Rady Przedsiębiorczości w sprawie zatrzymania Rafała Baniaka

Rada Przedsiębiorczości z oburzeniem reaguje na zatrzymanie Rafała Baniaka, prezesa Pracodawców RP, wiceprzewodniczącego Rady Dialogu Społecznego i byłego podsekretarza stanu w ministerstwach: Polityki Społecznej, Gospodarki oraz Skarbu Państwa.
czytaj więcej

luty

01

2023

Praca 4.0. Wyzwań na rynku pracy przybywa

Niedobór pracowników, niewykorzystany potencjał młodych kobiet, osób starszych i niepełnosprawnych, rosnące koszty pracy, trudności w pozyskiwaniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, frustracja pracowników i pracodawców czy zatrudnianie cudzoziemców – to najważniejsze wyzwania na które zwracali uwagę uczestnicy...
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences