Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Nagrody Miasta Kielce wręczone - laureatami: Konstanty Kamionka i Zakład Doskonalenia Zawodwego w Kielcach

Podczas Gali wręczenia Nagród Miasta Kielce za 2022 rok, nagrody specjalne, trafiły do Konstantego Kamionki - założyciela i współwłaściciela firmy KH-KIPPER, Członka Rady Nadzorczej Związku oraz do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

 

Nagrody Miasta Kielce za 2022 rok zostały przyznane na wczorajszej (27.02.2023 r.) uroczystej Gali w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Wyróżnienia za działalność na rzecz promocji i rozwoju miasta Kielce przyznano już po raz 28. Natomiast laureatów wyłoniono spośród 38 kandydatów.
- Laureaci to ludzie nietuzinkowi, pełni pasji i zaangażowania, ambitnie dążący do realizacji wybranych celów. Państwa wybitne osiągnięcia gospodarcze, naukowe, kulturalne, sportowe i społeczne budzą szacunek kielczan. Jesteście naszą dumą, dumą Kielc i całego regionu. Jesteście znakomitymi ambasadorami i przykładami na to, że pracowitość i determinacja zawsze zostają zauważone. Państwa dokonania motywują i inspirują innych - mówiła Bożena Szczypiór, wiceprezydent Kielc.

Wśród laureatów Nagrody Miasta Kielce, którzy zostali nagrodzeni na wniosek prezydenta miasta za rekomendacją Rady Biznesu przy prezydencie Kielc, znaleźli się dwaj członkowie naszego Związku:

Konstanty Kamionka – założyciel i współwłaściciel firmy Kh-Kipper, Członek Rady Nadzorczej Związku. Kh-Kipper to największy w Polsce i jeden z wiodących w Europie producentów zabudów-wywrotek na samochody ciężarowe. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczo-społecznym regionu, wspiera lokalne instytucje i szkoły oraz inicjatywy na rzecz rozwoju Kielc - otrzymał wyróżnienie w kategorii „Osobowość".

Dariusz Wątroba – odebrał wyróżnienie dla ZDZ Kielce. Głównym obszarem działalności stowarzyszenia jest edukacja młodzieży i dorosłych w szkołach oraz na kursach i szkoleniach. Od początku istnienia, czyli 1947 roku, ZDZ przeszkolił na kursach blisko 1 mln 190 tys. mieszkańców regionu, w tym ponad 300 tys. osób z Kielc i okolic.

Każdy z nagrodzonych otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz kwiaty. Nagrody przyznaje prezydent Kielc w porozumieniu z konwentem Rady Miasta. Serdecznie gratulujemy!

 

Zdjecia dzięki uprzejmości AGENCJA wyborcza.pl

  

Update cookies preferences