Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Listopad 2023

listopad

30

2023

Wojewódzka Rada Rynku Pracy podsumowała działalność za rok 2023

Zaopiniowanie 182 wniosków w sprawie nowych kierunków kształcenia, bieżące reagowanie na potrzeby rynku pracy w dziedzinie edukacji zawodowej – to efekty 5 posiedzeń Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w 2023 roku.  
czytaj więcej

listopad

30

2023

Konsument w świecie cyfrowych możliwości

Bariery związane z zaufaniem, oszustwami, logistyką, dostępem do internetu, czy umiejętnościami poruszania się po sieci były wymieniane wśród największych wyzwań rynku e-commerce z perspektywy konsumenta, w czasie konferencji „Konsument w świecie cyfrowych możliwości” zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.
czytaj więcej

listopad

29

2023

Polski biznes w Europie już jutro 30.11.2023 r. o g. 17:00

Zapraszamy na coroczne wydarzenie organizowane przez prowadzony przez naszą instytucję punkt EUROPE DIRECT Kielce oraz Enterprise Europe Network przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i...
czytaj więcej

listopad

24

2023

Europejskie firmy muszą być bardziej konkurencyjne

W przyjętej Deklaracji Brukselskiej szefowie największych organizacji pracodawców w Europie uznali, że konieczne jest zmniejszenie obciążeń regulacyjnych, znalezienie równowagi pomiędzy bezpieczeństwem a wsparciem gospodarki europejskiej oraz powiązanie Zielonego Ładu z odnowioną strategią przemysłową.
czytaj więcej

listopad

24

2023

Dni dla Biznesu – VIII Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorcy

7 grudnia 2023 roku zapraszamy na konferencję Dni dla Biznesu – VIII Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorcy. Tematem przewodnim spotkania będzie rewolucja w fakturowaniu i Krajowy System e-Faktur KSeF.
czytaj więcej

listopad

22

2023

Konferencja „Jak zagwarantować wzrost firmie w 2024 r. po rewolucyjnych zmianach przepisów podatkowych i walczyć o swoje prawa z coraz bardziej opresyjnym fiskusem”.

Już 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie w hotelu Mariott Konferencja Księgowo-Biznesowa, nad którą honorowy patronat objęła Konferencja Lewiatan.
czytaj więcej

listopad

21

2023

Pracownicze zwolnienia lekarskie

Prezes KH-Kipper Sp. z o.o. Andrzej Kamionka w materiale TVP3 Kielce z komentarzem nt. pracowniczych zwolnień lekarskich
czytaj więcej

listopad

20

2023

Świętokrzyskie Forum Biznesu - 23.11.2023, Bałtów

Zapraszamy na konferencję "Świętokrzyskie Forum Biznesu" juz 23.11.2023 roku w Bałtowie, której współorganizatorem jest firma członkowska PARK PROMOCJI prowadzona przez Ewę Trybulak.
czytaj więcej

listopad

20

2023

Inżynierowie, lekarze, programiści, kucharze poszukiwani – nowa inicjatywa KE

Komisja Europejska chce przyciągnąć wykwalifikowanych pracowników z całego świata i przedstawia inicjatywę w ramach pakietu dotyczącego umiejętności i mobilności talentów, aby zwiększyć atrakcyjność UE dla kandydatów do pracy spoza UE.
czytaj więcej

listopad

17

2023

Inflacja 6,6% – to może być najniższy odczyt w tym roku

Październikowy wzrost cen jednak nie 6,5% a 6,6% w skali roku – podał GUS. Zdecydowanie więcej płaciliśmy za usługi niż za towary.
czytaj więcej

listopad

16

2023

Prognoza gospodarcza z jesieni 2023 r.: umiarkowane ożywienie po trudnym roku

W tym roku europejska gospodarka straciła impet w warunkach wysokich kosztów utrzymania, słabego popytu zewnętrznego i zaostrzenia polityki pieniężnej.
czytaj więcej

listopad

16

2023

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA GOSPODARCZA POLSKA-UKRAINA-ŚWIĘTOKRZYSKIE. PRZESTRZEŃ DLA WSPÓLNEGO BIZNESU

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji gospodarczej „Polska-Ukraina-Świętokrzyskie. Przestrzeń dla wspólnego biznesu”, która odbędzie się 22 listopada 2023 r. (środa), w godz. 10:00-16:00, w PIRAMIDZIE (Oaza Spokoju Grzybów, Zakątek Świętokrzyski) k. Staszowa.
czytaj więcej

listopad

14

2023

Witamy w Lewiatanie - FW System Sp. z o.o.

FW System Sp. z o.o. działa od ponad 11 lat na rynku budowlanym. Specjalizuje się w sprzedaży i wynajmie szalunków budowlanych.
czytaj więcej

listopad

13

2023

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Rewolucje technologiczne

Zapraszamy wraz ze Staropolską Akademią Nauk Stosowanych w Kielcach - Koordynatora Regionalnego województwa świętokrzyskiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - do udziału w bezpłatnych szkoleniach online w ramach 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbywa się pod hasłem „Rewolucje...
czytaj więcej

listopad

13

2023

Polski biznes w Europie – co czeka gospodarkę w 2024 roku?

Zapraszamy na coroczne wydarzenie "Polski biznes w Europie" organizowane przez prowadzony przez nas jedyny w województwie punkt EUROPE DIRECT Kielce i ośrodek ENTERPRISE EUROPE NETWORK (prowadzony przez ŚCITT Sp. z o.o.) z...
czytaj więcej

listopad

10

2023

Indeks Lewiatana. 70% firm wierzy, że nowy rząd szybko odblokuje środki z KPO

Większość przedsiębiorców spodziewa się, że nowy rząd szybko odblokuje środki z KPO. 65% nie jest przekonana, że przywróci zryczałtowaną składkę zdrowotną. 71% uważa, że nie zniesie prędko zakazu handlu w niedziele – wynika z październikowego badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM...
czytaj więcej

listopad

10

2023

RPP nie zmieniła jednak stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek i nie obniżyła dzisiaj stóp procentowych.
czytaj więcej

listopad

09

2023

Ożywienie inwestycji w OZE remedium na wysokie ceny prądu

Obecne regulacje prawne są niekorzystne dla wytwórców energii elektrycznej z OZE. Stąd wiele firm ostrożnie podchodzi do inwestycji w ten sektor albo w ogóle z nich rezygnuje. Bariery legislacyjne hamują rozwój inwestycji, które mogłyby być realizowane i w przyszłości znacząco wpłynąć na ograniczenie cen...
czytaj więcej

listopad

08

2023

Konferencja “Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa”

Przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą z firmami z Ukrainy zapraszamy na konfederację "Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa", która odbędzie się w dniu 21 listopada br. od godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Targi Kielce.
czytaj więcej

listopad

07

2023

RPP obniży stopy procentowe o 0,25 pkt proc.

W środę Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych.
czytaj więcej

listopad

03

2023

Witamy w Lewiatanie - P.P.H.U. SARA Paweł Fiuk

P.P.H.U. SARA Paweł Fiuk działa na rynku od 27 lat i specjalizuje się m.in. się w produkcji, montażu i sprzedaży rolet. Dodatkowo posiada bogatą ofertę: plis, żaluzji, paneli japońskich, moskitier. 
czytaj więcej

listopad

02

2023

(Nie) równe na rynku pracy

W ostatnim tygodniu października w ramach Europejskiego Tygodnia Równości Płci na poziomie unijnym i krajowym toczyły się liczne dyskusje na temat udziału kobiet w życiu politycznym i społecznym. Rozmawiając o równości płci, nie sposób pominąć roli kobiet na rynku pracy.
czytaj więcej

listopad

02

2023

Przemysł dalej w dołku. Spada liczba nowych zamówień

W październiku br. wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł 44,5 pkt, wobec 43,9 pkt we wrześniu – podał S&P Global.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences