Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Marzec 2024

marzec

28

2024

Wsparcie świętokrzyskiego biznesu - ścieżki i narzędzia - RELACJA

W ostatni czwartek marca spotkaliśmy się w licznym gronie przedsiębiorców Lewiatana, aby porozmawiać o możliwościach wsparcia świętokrzyskiego biznesu.
czytaj więcej

marzec

28

2024

Życzenia Świąteczne

Wesołych Świąt życzy Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

27

2024

Fontia sp. z o.o. oraz ZPC Złoty Kłos sp.j. Wiesława Binkowska Dorota Binkowska – nagrodzone przez Zarząd Województwa - Świętokrzyskimi Kreatorami Rozwoju.

Dziś w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja „Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 – inwestycje, które budują naszą przyszłość”. Wydarzenie było okazją do podsumowania przez samorząd województwa świętokrzyskiego – dysponenta...
czytaj więcej

marzec

27

2024

Pośpiech jest wrogiem zmian w podatkach

W pierwszych miesiącach roku nie oczekiwaliśmy szybkich zmian w prawie podatkowym, a raczej eksperckiej analizy obecnej sytuacji, dyskusji nad tym, w jaki sposób poprawić efektywność systemu, uprościć przepisy, zmniejszyć liczbę wątpliwości interpretacyjnych oraz ograniczyć ryzyko i koszty wypełniania obowiązków podatkowych –...
czytaj więcej

marzec

25

2024

Lewiatan partnerem społecznym dekady

Konfederacja Lewiatan w latach 2014 – 2023 przesłała do administracji rządowej 1708 stron opinii do projektów ustaw regulujących działalność gospodarczą i zwyciężyła w kategorii „Partner społeczny dekady” w rankingu „Legislacyjne Oblicza Dekady”, przygotowanym przez Grant Thornton.
czytaj więcej

marzec

22

2024

Przedsiębiorcy zapłacą niższą składkę zdrowotną

Ministerstwo Finansów zapowiedziało od 2025 roku obniżenie i uproszczenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. To rozsądna propozycja - uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

21

2024

Posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Innowacji

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zaprasza na posiedzenie Świetokrzyskiej Rady Innowacji już 4 kwietnia 2024 r.
czytaj więcej

marzec

20

2024

Apel 41 organizacji w sprawie zwrotu VAT za materiały budowlane

41 organizacji pracodawców i związkowców, w tym Konfederacja Lewiatan, zwróciło się z apelem do premiera o przywrócenie zwrotu części wydatków na materiały budowlane zakupione na cele mieszkaniowe.
czytaj więcej

marzec

19

2024

Zacznij dziś - cyfrowe jutro – inauguracja projektu Technopark Kielce Digital Innovation Hub

Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym odbyła się inauguracja projektu Technopark Kielce Digital Innovation Hub. To projekt, w którym zespół ekspertów przeprowadzi audyty w firmach uczestniczących w projekcie, aby zidentyfikować obszary, w których digitalizacja może przynieść korzyści.
czytaj więcej

marzec

18

2024

Cyfryzacja przyspieszy wzrost gospodarczy

Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji na spotkaniu z władzami i członkami Konfederacji Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

15

2024

Wiosna bez długów - bezpłatne szkolenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach

W imieniu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie zapraszamy na bezpłatne szkolenie już 21 marca br. w siedzibie ZUS przy ul. Piotrkowskiej 27 w Kielcach.
czytaj więcej

marzec

14

2024

O biznesie przy kawie: Wsparcie świętokrzyskiego biznesu - ścieżki i narzędzia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "O biznesie przy kawie" - 28.03.2024 r.
czytaj więcej

marzec

12

2024

Stopy procentowe szybko się nie zmienią

Rada Polityki Pieniężnej, na marcowym posiedzeniu, nie zmieniła wysokości stóp procentowych.
czytaj więcej

marzec

11

2024

Witamy w Lewiatanie: EL PREMIUM Tomasz Kwiatek – instalatorstwo elektryczne i systemy zabezpieczeń

EL PREMIUM to firma, której właścicielem jest Tomasz Kwiatek. Przedsiębiorstwo od prawie 10 lat z powodzeniem działa w branży instalacji elektrycznych, systemów zabezpieczeń oraz instalacji sieci LAN w rozmaitych obiektach użytku publicznego, placówkach oraz przedsiębiorstwach. 
czytaj więcej

marzec

08

2024

Witamy w Lewiatanie - Opticom.Solutions Maciej Krawczyk

Witamy w Lewiatanie: Opticom.Solutions Maciej Krawczyk – dostawcę usług informatycznych
czytaj więcej

marzec

07

2024

Coroczne spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan z całej Polski

Zachęcamy wszystkich członków Świętorzyskiego Zwiazku Pracodawców Prywatnych Lewiatan do rejestracji na coroczne spotkanie Władz i Członków Konfederacji Lewiatan.
czytaj więcej

marzec

07

2024

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura - zaproszenie

Autostrada Nowa Infrastruktura to najważniejsze spotkanie w kalendarzu wydarzeń branży budownictwa infrastrukturalnego, na którym producenci z Polski i Europy Zachodniej zaprezentują szeroką ofertę nowoczesnych surowców, maszyn oraz rozwiązań technologicznych.
czytaj więcej

marzec

06

2024

Spotkanie informacyjne - Nowe Szanse dla MŚP

W imieniu naszej firmy członkowskiej - Krajowego Stowrzyszenia Wspierania Przedsiebiorości - zapraszamy na spotkanie informacyjne Nowe Szanse dla MŚP.
czytaj więcej

marzec

06

2024

Nowe zasady legalizacji pobytu cudzoziemców

Projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach przewiduje zmiany w zasadach legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce. Zdaniem Konfederacji Lewiatan niektóre zawarte w nim regulacje wymagają doprecyzowania.
czytaj więcej

marzec

05

2024

Apel przedsiębiorców z Polski i Ukrainy

Konfederacja Lewiatan, Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza i Związek Ukraińskich Przedsiębiorców z zadowoleniem przyjmują wysiłki rządów Polski i Ukrainy na rzecz odblokowania przejść granicznych między obydwoma krajami i oczekują na szybkie efekty.
czytaj więcej

marzec

04

2024

Konferencja inaugurująca projekt Technopark Kielce Digital Innovation Hub

Zapraszamy na inaugurację projektu już 19 marca w siedzibie Kieleckiego Parku Technologicznego. 
czytaj więcej

marzec

01

2024

Unijne wsparcie dla świętokrzyskich firm - RELACJA

W ostatni czwartek lutego (29.02.2024r.) spotkaliśmy się w licznym gronie przedsiębiorców Lewiatana, aby porozmawiać o możliwościach wsparcia biznesu z Unii Europejskiej.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences