Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Maj 2024

maj

28

2024

Biznes to relacje - 6 czerwca o 17:00 w Grand Hotel Kielce

Zapraszamy na ostatnie w tym półroczu spotkanie przedsiębiorców z serii Biznes to relacje połączone z elementem edukacyjnym dotyczącym wykorzystania sztucznej inteligencji AI w biznesie.
czytaj więcej

maj

27

2024

Postulaty Lewiatana. Jak podwyższyć jakość prac legislacyjnych?

Rezygnację ze zbędnych prac legislacyjnych, stworzenie systemu rzetelnej oceny skutków regulacji, poprawę jakości projektów aktów wykonawczych, szerszy dostęp partnerów społecznych do prac nad nowym prawem czy stosowanie obowiązkowego, co najmniej 6 – miesięcznego vacatio legis dla przepisów podatkowych – proponuje...
czytaj więcej

maj

24

2024

Spotkanie z nowymi władzami miasta Kielce - RELACJA

Ponad 50. przedsiębiorców z regionu wzięło udział w spotkaniu z Prezydentką Miasta Kielce Agatą Wojdą oraz Wiceprezydentem Łukaszem Syską.
czytaj więcej

maj

23

2024

Płace wciąż rosną szybko

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu br. w porównaniu z kwietniem 2023 r. wzrosło nominalnie o 11,3% i wyniosło 8271,99 zł brutto. Przeciętne zatrudnienie zaś było niższe o 0,4% i osiągnęło 6499,4 tys. etatów – podał GUS.
czytaj więcej

maj

22

2024

Interwencje ŚZPP Lewiatan ws. przedsiębiorców

Z naszej inicjatywy - Forum Gospodarcze Województwa Świętokrzyskiego, podjęło interwencje u Marszałek Województwa Świętokrzyskiego pani Renaty Janik w sprawach zgłaszanych przez naszych Członków. 
czytaj więcej

maj

22

2024

Spotkanie z nowymi władzami miasta Kielce już jutro!

Na ostatnie przed wakacjami spotkanie przedsiębiorców Lewiatana z cyklu O biznesie przy kawie, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 17:00 do Hotelu Tęczowy Młyn.
czytaj więcej

maj

20

2024

Polska gospodarka przyspiesza

Według szybkiego szacunku PKB niewyrównany sezonowo w I kwartale br. zwiększył się realnie o 1,9% rok do roku, wobec spadku o 0,4% w analogicznym okresie 2023 r. – podał GUS.
czytaj więcej

maj

17

2024

Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r.

Sejm przyjął ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF do 1 lutego 2026 r. W kolejnym etapie procesu legislacyjnego Ministerstwo Finansów zaproponuje dwuetapowe wprowadzenie obowiązku. 
czytaj więcej

maj

16

2024

Wsparcie zdolnych sportowców

Zapraszamy nasze firmy członkowskie do wsparcia sportowców z Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, z drużyn z koszykówki seniorskiej i młodzieżowej.
czytaj więcej

maj

16

2024

5 miesięcy do startu EFNI 2024

Za 5 miesięcy rozpocznie się 13. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei, organizowanego przez Konfederację Lewiatan. Już 16 października rozpocznie się trzydniowy maraton dyskusji i debat o przyszłości Polski, Europy i świata. Jak co roku w Sopocie prelegentami zostaną liderzy opinii ze świata nauki, kultury, biznesu oraz przedstawiciele administracji...
czytaj więcej

maj

15

2024

Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2023 - zaproszenie do składania zgłoszeń

W imieniu redakcji Echa Dnia, zapraszamy do składania zgłoszeń w konkursie Menedżer Roku Regionu Świętokrzyskiego 2023.
czytaj więcej

maj

14

2024

O biznesie przy kawie - z nowymi władzami Miasta Kielce

Na ostatnie przed wakacjami spotkanie przedsiębiorców Lewiatana z cyklu O biznesie przy kawie zapraszamy już 23 maja br. o godz. 17.00 do Hotelu Tęczowy Młyn.
czytaj więcej

maj

14

2024

Praktyczne zastosowanie AI - warsztaty online

Zapraszamy na  nowoczesne warsztaty online z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji - AI, organizowane przez członka ŚZPP Lewiatan - Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.
czytaj więcej

maj

14

2024

Oskładkowanie wszystkich umów zleceń. Więcej minusów niż korzyści?

Rząd zapowiada, że od nowego roku wszystkie umowy zlecenia zostaną objęte składkami na ZUS, a pracodawcy z niepokojem przyjmują kolejne podwyższenie kosztów współpracy z osobami fizycznymi. Przy wprowadzaniu nowych kosztów brakuje dyskusji nad zmniejszeniem obecnych obciążeń pracodawców i pracowników.
czytaj więcej

maj

13

2024

POLSKA WSCHODNIA: atrakcyjne finansowanie na wzornictwo oraz dla HoReCa i turystyki

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór pn. Wzornictwo w MŚP oferujący dofinansowanie na zaprojektowanie i wdrożenie nowych produktów.
czytaj więcej

maj

10

2024

Zapraszamy na 8. edycję Kongresu Podatkowego

Przed nami kolejne ważne zmiany podatkowe: wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur, reforma opodatkowania osób prawnych, regulacje podatku VAT oraz cyfryzacja gospodarki - Vat in Digital Age. O tych zagagnieniach będą mówić prelegenci i prelegnentki podczas Kongresu Podatkowego. 
czytaj więcej

maj

06

2024

Zapraszamy na webinaria dla podatników i księgowych

Jak załatwić większość spraw bez wizyty w urzędzie skarbowym? – to główny temat webinariów organizowanych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences