Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Polski biznes w Europie – co czeka gospodarkę w 2024 roku?

Zapraszamy na coroczne wydarzenie "Polski biznes w Europie" organizowane przez prowadzony przez nas jedyny w województwie punkt EUROPE DIRECT Kielce i ośrodek ENTERPRISE EUROPE NETWORK (prowadzony przez ŚCITT Sp. z o.o.) z okazji światowego i europejskiego tygodnia przedsiębiorczości - 30.11.2023 r.

Otaczająca nas rzeczywistość zmienia się dynamicznie. W natłoku informacji – często także tych nieprawdziwych, odczuwamy niepokój co przyniesie kolejny rok. Tematem, który żywo dotyczy i interesuje dziś każdego z nas jest niewątpliwie ekonomia. Jak wygląda sytuacja gospodarcza w Polsce i Europie? Co mówią dane dotyczące koniunktury gospodarki krajów Unii Europejskiej? Jakie prognozy rysują się przed naszym krajem i UE? Dlaczego Mask wybudował fabrykę Tesli pod Berlinem i co to mówi o konkurencyjności europejskiej gospodarki?

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom zaprosiliśmy do Kielc wyjątkowego gościa - prof. Witolda Orłowskiego – uznanego eksperta w dziedzinie ekonomii, prognostę ekonomicznego, specjalizującego się w ekonometrii stosowanej i makroekonomii, a także w problematyce transformacji gospodarczej oraz integracji europejskiej krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Zapraszamy w czwartek 30 listopada br. o godz. 17.00 do Centrum Kongresowego Targi Kielce!

Witold Orłowski - polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, główny doradca ekonomiczny PwC Polska; pracował w Biurze ds. Integracji Europejskiej Urzędu Rady Ministrów, w latach 1993–1997 w Banku Światowym, w latach 1997–2003 w Zakładzie Badań Statystyczno-Ekonomicznych Głównego Urzędu Statystycznego i Polskiej Akademii Nauk (kolejno jako zastępca dyrektora i dyrektor). Był członkiem Rady Makroekonomicznej, doradcą ekonomicznym wicepremiera Leszka Balcerowicza oraz doradcą głównego negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej Jana Kułakowskiego. W latach 2002–2005 pełnił funkcję szefa zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W latach 2003–2016 był dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W 2011 został powołany na stanowisko specjalnego doradcy Komisji Europejskiej ds. budżetu. Od 2015 był członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zapraszamy do dialogu o przyszłości europejskiej gospodarki w obliczu trendów geopolitycznych, rewolucji przemysłowej oraz transformacji cyfrowej i klimatycznej!

Polski Biznes w Europie - 30.11.2023 r. Targi Kielce S.A., sala w wieży widokowej - godz. 17:00

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 27.11.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy: http://ikongr.es/c/zorobfwz lub telefonicznie: 41 344-50-01.

 

 

Update cookies preferences