O przywództwie na trudne czasy z dr Henryką Bochniarz - relacja

Nasze bieżące działania

O przywództwie na trudne czasy z dr Henryką Bochniarz - relacja

O przywództwie kobiet, równości i gotowości na zmianę, mega trendach, polityce i biznesie rozmawialiśmy w przeddzień Dnia Kobiet z dr Henryką Bochniarz – Założycielką Konfederacji Lewiatan i Przewodniczącą Rady Głównej KL, szefową Akademii Liderek.

Wydarzenie odbyło się w galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. W spotkaniu udział wzięły przedsiębiorczynie, kobiety zaangażowane społecznie, ale także pracodawcy i zaproszeni goście.

Spotkanie było okazją do powitania firm, które w ostatnich tygodniach dołączyły do grona Członków Związku. Henryka Bochniarz wręczyła certyfikaty Członkowskie:

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o.
Agencja Interaktywna Pixelis Marcin Jarząbek
Biologistic Polska sp. z o.o.
PPU ARFOX sp.c. Kaleta Regina Kaleta Bartłomiej

i gratulowała im dobrego wyboru w czasach, gdzie cele realizuje się znacznie efektywniej w grupie, w zespole.

Główny temat spotkania przywództwo na trudne czasy – dr Henryka Bochniarz - ekonomistka, przedsiębiorczyni, liderka życia gospodarczego i społecznego rozpoczęła od wspomnień kapitalizmu, gdzie rodziła się polska przedsiębiorczość. Wskazała jak wtedy Polacy parli do przodu chcąc rozwijać siebie i swoje biznesy. Obecnie, w czasie wojny w Ukrainie, widzi tą samą zaciętość w Ukraińcach, którzy już tworzą plany odbudowy kraju przeprowadzając m.in. renowacje kolei.

Dr Henryka Bochniarz mówiła o sytuacji politycznej – wciąż zmieniającym się prawie w Polsce, gdzie przedsiębiorcy zmuszeni są do dostosowania do nowych obowiązków w tak trudnej dla nich rzeczywistości gospodarczej.

W przeddzień święta kobiet założycielka Akademii Liderek wskazała na potrzebę udziału kobiet w polityce i biznesie. Kobiety stanowią ponad połowę naszego społeczeństwa. Są świetnie wykształcone, odporne na stres, bardziej kompromisowe. Doskonale wiedzą, czym jest empatia i potrafią używać jej na co dzień. W pracy sumienne i dokładne, działają kreatywnie. Ich sposób zarządzania, inny od męskiego, jest kwintesencją stylu demokratycznego - efektywnego, holistycznego, opartego na komunikacji i partnerstwie. Przed pandemią ta sytuacja równości kobiet wydawała się już w porządku, że mury zostały zwalone. Choćby ustawa wprowadzająca parytety, czyli równy udział kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. Niestety czas pandemii zmienił realia na niekorzyść kobiet.
- I miałam co prawda zajmować się już ogródkiem, kotami i psami, ale uznałam, że brakuje takiego zamknięcia, takiej kropki nad „i”, czyli właśnie miejsca, do którego zaproszę kobiety, miejsca ćwiczeń, miejsca, które nazywa się Akademią Liderek – mówiła dr Henryka Bochniarz. Projekt ma wspierać aktywne i przedsiębiorcze panie w rozwoju, we wzmocnieniu pewności siebie,
w budowaniu relacji i solidarności.

Informacje o Akademii Liderek znajdą Państwo na stronie www.akademialiderek.com

Na koniec spotkania zaproszeni goście dzielili się swoimi doświadczeniami prowadzenia własnego biznesu w kontekście równości kobiet i mężczyzn, opowiadając również o swoich odczuciach dotyczących postrzegania świata ludzi, nie dzieląc go na kobiety i mężczyzn.

Update cookies preferences