Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Czerwiec 2018

czerwiec

27

2018

Konslutacje projektu ustawy!

Zachęcamy Państwa do zgłaszania uwag lub zainteresowania projektem ustawy z dnia 22 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym.
czytaj więcej

czerwiec

27

2018

Niższy ZUS dla małych firm bez wpływu na gospodarkę

Rząd przyjął projekt ustawy, która obniży składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszym przedsiębiorcom.
czytaj więcej

czerwiec

26

2018

Pracodawcy chcą walczyć z fake newsami

Konfederacja Lewiatan popiera propozycje Komisji Europejskiej dotyczące zwalczania tzw. fake newsów. Chodzi o samoregulację platform mediów społecznościowych we współpracy z dostawcami usług informacyjnych i społeczeństwem obywatelskim.  
czytaj więcej

czerwiec

26

2018

ŚZPP Lewiatan partnerem konferencji naukowej

Nasz Związek został partnerem konferencji naukowej pt. „Działalność gospodarcza w dobie przemian – aspekty prawne, ekonomiczne i etyczne”, która odbędzie się 17 października2018 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
czytaj więcej

czerwiec

25

2018

Spotkanie animacyjne dla przedsiębiorców

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne zaprasza na bezpłatne spotkanie animacyjne dotyczące założeń i zasad aplikowania do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w piątek, 29 czerwca....
czytaj więcej

czerwiec

25

2018

Kierunek eksport – dzień otwarty

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza 5 lipca na dzień otwarty „Kierunek Eksport”.
czytaj więcej

czerwiec

25

2018

Budownictwo szuka pracowników

W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

22

2018

Gala podsumowująca realizację projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny

18 czerwca 2018 roku w siedzibie Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”,  który Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego realizował w partnerstwie z naszym Związkiem,...
czytaj więcej

czerwiec

22

2018

Już za dwa lata rewolucja w delegowaniu pracowników

Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła ostatecznie zmianę dyrektywy w sprawie delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania...
czytaj więcej

czerwiec

21

2018

Wielkie sklepy zmieniają przyzwyczajenia zakupowe Polaków

Sprzedaż detaliczna wzrosła w maju., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 6,1 proc (wobec 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

21

2018

Większa kontrola nad odpadami nie może zaszkodzić firmom

Projekt ustawy o odpadach jest potrzebny, ale nie można niektórych rozwiązań wprowadzać, nie uwzględniając różnych uwarunkowań. Ograniczenie magazynowania odpadów zwiększy koszty firm z branży gospodarki odpadami. Całkowity zakaz importu odpadów komunalnych wpłynie negatywnie na rynek i dostępność paliw alternatywnych dla ...
czytaj więcej

czerwiec

20

2018

Przemysł pokazuje siłę, mimo spowolnienia w strefie euro

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w maju br., w ujęciu rocznym, o 5,4 proc., natomiast budowlano-montażowa o 20,8 proc. - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

19

2018

Zatrudnienie rośnie wolniej, płace szybciej

Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób w maju 2018 roku wyniosło 4696,59 zł brutto i wzrosło w ciągu roku o 7%. Dynamika wzrostu wynagrodzeń jest większa niż rok wcześniej - w maju 2017 w porównaniu do 2016 roku wyniosła 5,4% - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

18

2018

Obradowało Walne Zgromadzenie ŚZPP Lewiatan

W dniu 15 czerwca br.  w Pałacyku T. Zielińskiego w Kielcach podsumowaliśmy kolejny rok aktywnego funkcjonowania Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
czytaj więcej

czerwiec

18

2018

Projekt ustawy o PPK lepszy, ale wymaga jeszcze pracy

Nowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wprowadza część  postulowanych wcześniej zmian mających ułatwić obsługiwanie PPK przez przedsiębiorców. Rozszerza krąg podmiotów, w ramach których można będzie gromadzić środki, uznaje pieniądze gromadzone w PPK za prywatną własność. Szereg przepisów wymaga jednak...
czytaj więcej

czerwiec

15

2018

Spotkanie dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych

ŚZPP Lewiatan wspólnie z Aviva Investors Poland TFI S.A. był organizatorem spotkania dotyczącego Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wydarzenie odbyło się 14 czerwca 2018 w Stacji Biznesu.
czytaj więcej

czerwiec

14

2018

Firmy ŚZPP Lewiatan wśród „Orłów Wprost”!

5 czerwca w Lublinie odbyła się uroczysta gala Tygodnika "Wprost", gdzie wręczono nagrody dla liderów regionu i biznesu – „Orły Wprost”. Wśród laureatów znalazły się 3 firmy będące członkami ŚZPP Lewiatan: KH KIPPER, Piekarnia R. Dobrowolski oraz Kolporter.  
czytaj więcej

czerwiec

13

2018

Korzystaj z pozasądowych form rozstrzygania sporów

Pozasądowe rozwiązywanie sporów - w skrócie ADR (ang. Alternative Dispute Resolution) - to polubowne postępowania prowadzone w sporach pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami. Procedura jest szybsza, znacznie mniej sformalizowana niż postępowanie przed sądem i - w dobie rosnącej popularności zakupów transgranicznych - staje się...
czytaj więcej

czerwiec

13

2018

Zbyt duży wzrost płacy minimalnej zaszkodzi małym firmom

Rząd ma zdecydować o wysokości minimalnej płacy w przyszłym roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie jej do 2250 zł, wobec 2100 zł w tym roku. Na taki wzrost nie zgadza się Ministerstwo Finansów.
czytaj więcej

czerwiec

12

2018

Eksport broni się przed spowolnieniem w Europie

Eksport w pierwszych czterech miesiącach br. wyniósł 70 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 5 proc. Import osiągnął 70,7 mld euro i był wyższy o 7,9 proc. - podał GUS.
czytaj więcej

czerwiec

11

2018

Fundacja Możesz Więcej organizuje Oficjalną Strefę Kibica

Nasz członek – Fundacja Możesz Więcej podczas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji  będzie organizowała Oficjalną Strefę Kibica  w Morawicy.  
czytaj więcej

czerwiec

11

2018

Przedsiębiorcy proponują uproszczenia w VAT

Wprowadzenie rocznego rozliczenia VAT, wydłużenie terminu prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego, zastąpienie deklaracji VAT składaniem JPK_VAT, ujednolicenie zasad korygowania eksportu oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wprowadzenie wspólnego rozliczenia VAT w ramach grup kapitałowych, - m.in. proponuje Rada...
czytaj więcej

czerwiec

11

2018

Targi na rzecz ochrony i bezpieczeństwa pracy

ŚZPP Lewiatan był jednym z organizatorów Międzynarodowych Targów Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO, które odbyły się w dniach 7-9 czerwca br. w Targach Kielce.
czytaj więcej

czerwiec

07

2018

Zwiększenie cyberbezpieczństwa nie może ograniczać firm

Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa stanowi kluczowe wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Niestety, zaproponowany model realizacji zadań państwa w tym obszarze może okazać się nie do końca efektywny i zbytnio ingerujący w działalność przedsiębiorstw - napisała Konfederacja Lewiatan w...
czytaj więcej

czerwiec

06

2018

Coraz trudniej znaleźć nowego pracownika

Wzrosła liczba pracodawców, którzy zamierzają zwiększyć zatrudnienie. Więcej miejsc pracy to nie tylko kwestia sezonu, ale stała tendencja od ponad 5 lat – wynika z najnowszej edycji badania Plany Pracodawców, przygotowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Najnowszy raport pokazuje też trudności z pozyskiwaniem...
czytaj więcej

czerwiec

05

2018

Walne Zgromadzenie ŚZPP Lewiatan 2018

Szanowni Państwo  Członkowie ŚZPP Lewiatan,   Działając na podstawie § 17 pkt. 2 Statutu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, w imieniu Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, zapraszamy na Walne...
czytaj więcej

czerwiec

05

2018

Jaki plan emerytalny wybrać dla swoich pracowników?

W najbliższym czasie Polaków czekają spore zmiany w systemie emerytalnym. Reforma nakłada na firmy obowiązek wprowadzenia planu emerytalnego dla pracowników. 14 czerwca br. o godz. 15.30 zapraszamy  do Stacji Biznesu na spotkanie dotyczące Pracowniczych Programów Kapitałowych, które organizujemy wspólnie z Aviva...
czytaj więcej

czerwiec

04

2018

Targi WORK SAFETY EXPO już wkrótce

Wspólnie z Targami Kielce organizujemy w dniach 7-9 czerwca br. Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.
czytaj więcej

czerwiec

04

2018

Gospodarka pędzi, ale trochę spowolni

W pierwszym kwartale br. PKB wzrósł o 5,2 proc. (o 0,1 pkt proc. więcej niż w szybkim szacunku) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.  
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences