Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Maj 2018

maj

30

2018

Rynek pracy czeka na kolejne zmiany

Konfederacja Lewiatan podziela diagnozę Komisji Europejskiej dotyczącą rynku pracy w Polsce. Cieszy spadek bezrobocia i wzrost liczby pracujących. Niepokoi natomiast uzyskiwanie przez część osób wyższych dochodów ze świadczeń pomocy społecznej niż z pracy , co sprzyja dezaktywizacji, szczególnie kobiet. Niepokoi również...
czytaj więcej

maj

29

2018

Niedziele bez handlu odbiły się na zakupach

Sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu br., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 4 proc. (wobec 8,8 proc. w marcu) - podał GUS.
czytaj więcej

maj

25

2018

Za nami pierwsze śniadanie biznesowe

W Stacji Biznesu 24 maja br. odbyło się „Śniadanie biznesowe”, które zorganizował  nasz Związek wspólnie z  firmą Randstad.  
czytaj więcej

maj

28

2018

Bezrobocie spada, ale liczba aktywnych zawodowo maleje

Stopa bezrobocia na koniec kwietnia br. wyniosła 6,3 proc, wobec 6,6 proc. w marcu - podał GUS.
czytaj więcej

maj

25

2018

Targi KIELCE WORK SAFETY EXPO 07-09.2018 r.

Wspólnie z Targami Kielce organizujemy w dniach 7-9 czerwca br. Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.  
czytaj więcej

maj

25

2018

Artykuł branżowy: Aby się wyróżnić potrzeba ludzi z pasją

Przedstawiamy szósty artykuł branżowy pt. „Aby się wyróżnić potrzeba ludzi z pasją”, który powstał na zlecenie ŚZPP Lewiatan w ramach realizowanego projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.
czytaj więcej

maj

24

2018

ŚZPP Lewiatan będzie realizował grant na rzecz innowacyjnej edukacji!

Umowy na ponad 8,9 mln złotych podpisał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas z grantobiorcami projektu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu...
czytaj więcej

maj

23

2018

Produkcja przyspieszyła. Budownictwo też, ale ma problemy

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w kwietniu, w ujęciu rocznym, o 9,3 proc., natomiast budowlano-montażowa o 19,7 proc. - podał GUS.
czytaj więcej

maj

23

2018

Promontin poszukuje pracownika

Przedsiębiorstwo Robót Montażowo-Inwestycyjnych Promontin Sp. z o.o.- nasza firma członkowska z Kielc z branży metalowej poszukuje osoby do pracy na stanowisku: magazynier/zaopatrzeniowiec.
czytaj więcej

maj

22

2018

Olgierd Łukaszewicz gościł w Kielcach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach była miejscem spotkania mieszkańców miasta z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „Podróże obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce”. Jego organizatorami byli prowadzony przez ŚZPP Lewiatan Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct...
czytaj więcej

maj

22

2018

Apel do ministra środowiska w sprawie recyklingu odpadów

Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra środowiska o jak najszybsze rozpoczęcie prac legislacyjnych nad nowym rozporządzeniem w sprawie rocznych poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych. Może ono podwyższyć poziomy recyklingu odpadów opakowaniowych w 2019 roku. Firmy potrzebują...
czytaj więcej

maj

21

2018

Wynagrodzenia rosną coraz szybciej

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w kwietniu 4840,44 zł i było wyższe o 7,8 proc. niż rok temu. Zatrudnienie zaś wzrosło o 3,7 proc. w stosunku do kwietnia 2017 roku - podał GUS.
czytaj więcej

maj

18

2018

Lewiatan zaskarżył do TK zakaz handlu w niedziele

Konfederacja Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.  
czytaj więcej

maj

18

2018

Grzegorz Baczewski dyrektorem generalnym Lewiatana

Dr Grzegorz Baczewski został dyrektorem generalnym Konfederacji Lewiatan, wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego i szefa zespołu ekspertyzy. Lech Pilawski - dotychczasowy dyrektor generalny - pozostanie w strukturze Lewiatana jako doradca prezydent Konfederacji. Powołano także trzech zastępców dyrektora generalnego: Marzenę...
czytaj więcej

maj

17

2018

Inflacja przyspiesza, bo drożeją paliwa i żywność

Inflacja w kwietniu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 1,6 proc., wobec 1,3 proc. w marcu. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,5 proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.
czytaj więcej

maj

16

2018

Solidarność, która wzbudza kontrowersje

Rząd chce, aby solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych był zasilany z dwóch źródeł: z daniny solidarnościowej, którą zapłacą najbogatsi i z Funduszu Pracy.
czytaj więcej

maj

15

2018

Targi KIELCE WORK SAFETY EXPO

Wspólnie z Targami Kielce organizujemy Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca 2018 roku.  
czytaj więcej

maj

15

2018

Pracownicze Plany Kapitałowe, jednak nie tak szybko

11 maja 2018 r. w siedzibie Konfederacji Lewiatan Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju spotkał się z przedsiębiorcami. Spotkanie dotyczyło m.in. możliwości współpracy przedsiębiorstw z PFR, poręczeń i gwarancji dla instytucji finansowych wspierających inwestycje przedsiębiorstw, programów wspierających inwestycje sektora MMŚP...
czytaj więcej

maj

14

2018

Zapraszamy na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

Prowadzony przez Związek Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kielce oraz Stowarzyszenie Rozprawy o Europie zapraszają na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, które odbędzie się w poniedziałek 21 maja 2018 r. o godz. 16.30. Miejscem wydarzenia będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, ul....
czytaj więcej

maj

14

2018

Śniadanie biznesowe i networking z HR

24 maja br. o godz. 9:00 w Stacji Biznesu Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan wspólnie z Randstad  organizują Śniadanie Biznesowe i networking. Tematy poruszane na spotkaniu dotyczyć będą atrakcyjności pracodawców oraz rynku pracownika.
czytaj więcej

maj

14

2018

Kontrowersyjna ustawa o związkach zawodowych

Projekt ustawy o związkach zawodowych, nad którym pracuje Sejm, jeszcze bardziej skomplikuje prawo związkowe - uważa Konfederacja Lewiatan.
czytaj więcej

maj

10

2018

Płaca minimalna w 2019 r. powinna wzrosnąć o ustawowe minimum

Wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku powinno wzrosnąć o 5,6 proc., czyli wynieść 2217 zł, wobec 2100 zł w tym roku.
czytaj więcej

maj

09

2018

Już jutro Europejska Gra Miejska ulicami Kielc!

Uczniowie szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego wezmą udział w grze miejskiej, która zostanie rozegrana na ulicach Kielc w czwartek 10 maja. W ten sposób Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce włącza się w obchody tegorocznego Dnia Europy. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Polskie...
czytaj więcej

maj

09

2018

Konferencja podsumowująca Inicjatywę Catching-up Regions

21 czerwca 2018 r. w Katowicach odbędzie się konferencja podsumowująca inicjatywę Catching-up Regions 2.
czytaj więcej

maj

08

2018

Musimy walczyć o lepsze warunki dla inwestycji w polityce spójności

Zdaniem Konfederacji Lewiatan projekt budżetu UE na lata 2021-2027  pokazuje wyraźnie, że pojęcie solidarności, do którego bardzo mocno odwoływała się Polska podczas poprzednich negocjacji budżetowych, jest dziś w Brukseli rozumiane inaczej.
czytaj więcej

maj

07

2018

Nowe Wieloletnie Ramy Finansowe testem dla UE-27

Dziś Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowego wieloletniego unijnego budżetu po 2020r. Do połowy czerwca poznamy projekty regulacji sektorowych, które określą priorytety KE. Na spotkaniu z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan, komisarz Bieńkowska zapewniła, że będzie walczyć, aby jednym z takich priorytetów był...
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences