Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Lipiec 2019

lipiec

30

2019

E- doręczenia z Pocztą Polską to złe rozwiązanie

Projekt ustawy o e-doręczeniach ma na celu uzyskanie przez Pocztę Polską większych możliwości pozyskiwania publicznych środków poprzez zawyżane ceny swoich usług świadczonych w warunkach monopolu.
czytaj więcej

lipiec

30

2019

Spotkanie Prezesa ŚZPP Lewiatan z Władzami Miasta Kielce

W piątek, 26 lipca 2019 r. odbyło się spotkanie pomiędzy Prezesem Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan Markiem Banasikiem a władzami Miasta Kielce – Prezydentem Bogdanem Wentą oraz Wiceprezydent Danutą Papaj.
czytaj więcej

lipiec

29

2019

Nie wszystkie zmiany w kpc dobre dla przedsiębiorców

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego.  
czytaj więcej

lipiec

25

2019

Kosztowne zamrożenie cen prądu na jeden rok

Przedsiębiorcy nie zapłacą więcej za energię elektryczną w drugiej połowie roku jeśli do 27 lipca br. złożą w zakładzie energetycznym specjalne oświadczenie.
czytaj więcej

lipiec

24

2019

Biznes rozumie konieczność zaostrzenia polityki klimatycznej, ale stawia warunki

Ursula von der Leyen, nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej, zapowiedziała osiągnięcie neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku.  
czytaj więcej

lipiec

23

2019

Gruzja misja turystyczno-biznesowa

Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan zaprasza do wspólnego udziału w wyjezdzie  turystyczno –biznesowym do Gruzji w październiku 2019 r.  
czytaj więcej

lipiec

23

2019

EFNI 2019

Konfederacja Lewiatan zaprasza do udziału w Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie w dniach 25-27 września pod hasłem: #CoBędzieJutro - jaka demokracja, jaki rynek, jaka Europa  
czytaj więcej

lipiec

23

2019

Dobra sytuacja na rynku pracy ułatwia znalezienie zatrudnienia

Dobrym sygnałem jest spadek liczby osób długotrwałe bezrobotnych, młodych (do 30 roku życia) oraz korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej.  
czytaj więcej

lipiec

23

2019

Oferta studiów MBA

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wspólnie z Gdańską Fundacją Menadżerów oraz Instytutem d’Administration des Enterprises Aix Marseile zaprasza do udziału w programie Executive MBA w Kielcach.  
czytaj więcej

lipiec

22

2019

Wskaźnik koniunktury gospodarczej systematycznie się pogarsza

Zdaniem badanych przedsiębiorstw w wielu branżach koniunktura pogarsza się i nie widać perspektyw na jej poprawę. Najlepsze wyniki notuje budownictwo.
czytaj więcej

lipiec

19

2019

Premier posłuchał przedsiębiorców w sprawie split payment

Podzielona płatność w podatku VAT wejdzie w życie nie 1 września, lecz 1 listopada br. Premier Mateusz Morawiecki posłuchał apelu przedsiębiorców o wydłużenie vacatio legis.
czytaj więcej

lipiec

18

2019

Pracodawcy oceniają założenia do projektu budżetu na 2020 rok

W założeniach do projektu budżetu państwa na 2020 rok wiele miejsca poświęcono przeszłości i sprawom makroekonomicznym, a najmniej strategicznym decyzjom dotyczącym przychodów i wydatków budżetu.  
czytaj więcej

lipiec

15

2019

Inflacja rośnie, ale zmiany stóp procentowych nie będzie

Rada Polityki Pieniężnej obecne poziomy cen towarów i usług uznaje za przejściowe i zakłada, że spowolnienie gospodarcze będzie mechanizmem naturalnie tłumiącym inflację.
czytaj więcej

lipiec

12

2019

Eksport idzie w górę mimo spowolnienia

W świetle dzisiejszego komunikatu GUS, eksport polskich towarów wyniósł w maju br. 21,4 mld euro (wzrost o ok. 15% r/r), natomiast import – 21,0 mld euro (wzrost o ok. 13% r/r). Tym samym, saldo na rachunku handlowym wyniosło +0,4 mld euro. Po pięciu miesiącach nadwyżka wyniosła zaś 0,2 mld euro.
czytaj więcej

lipiec

12

2019

Korpus Fachowców- trwa przerwa wakacyjna

Przedstawiamy kolejną fotorelację dotyczącą grantu , który realizujemy w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Fundacją Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy - „Korpus Fachowców - współpraca ekspertów dla efektywnego kształcenia w branży gastronomiczno -...
czytaj więcej

lipiec

11

2019

Założyciel KH-KIPPER w pierwszej Radzie Uczelni Politechniki Świętokrzyskiej

Zadaniem powołanej Rady Uczelni Politechniki Świętokrzyskiej będzie otworzenie środowiska akademickiego na otoczenie biznesowe oraz spojrzenie na rozwój uczelni z innej perspektywy.  
czytaj więcej

lipiec

11

2019

Lewiatan proponuje zmiany w prawie upadłościowym

W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem prawa upadłościowego.
czytaj więcej

lipiec

11

2019

Rekompensaty nie pokryją strat spółek obrotu energią

Największą słabością przepisów jest brak zastosowania indywidualnego sposobu rozliczania rekompensat na podstawie faktycznie utraconych przychodów przez każdą ze spółek obrotu energią elektryczną – uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt rozporządzenia ministra energii w sprawie rekompensat za zamrożenie cen energii.
czytaj więcej

lipiec

10

2019

Spotkanie Prezesa ŚZPP Lewiatan z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego

W dniu 9 lipca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan – Pana Marka Banasika z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego – Panem Andrzejem Bętkowskim.  
czytaj więcej

lipiec

09

2019

Informacja z przebiegu realizacji projektu "ZDROWIE"

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan od stycznia br. realizuje projekt pt. Kompleksowy program na rzecz zdrowia pracowników z terenów wiejskich OSI woj. świętokrzyskiego. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Partnerami projektu...
czytaj więcej

lipiec

09

2019

Rząd powinien poczekać na prawomocny wyrok w sprawie podatku od handlu

Rząd nie zamierza czekać na prawomocne zakończenie sporu z Komisją Europejską i niezależenie od złożenia przez nią odwołania (co jest bardzo prawdopodobne), planuje odwiesić pobór podatku od handlu od 1 września br.  
czytaj więcej

lipiec

09

2019

Aptekarze będą mogli sprzedawać leki domom opieki społecznej

Domy pomocy społecznej, czy domy dziecka będą miały możliwość zakupu leków bez recepty na fakturę, a aptekarze nie poniosą konsekwencji za sprzedaż leków innemu przedsiębiorcy.
czytaj więcej

lipiec

05

2019

Urzędy pracy powinny zająć się osobami biernymi zawodowo

Bezrobotnych jest zdecydowanie mniej. Większego znaczenia nabierają więc działania w zakresie ogólnokrajowego, profesjonalnego pośrednictwa pracy, uwzględniającego potrzeby przedsiębiorstw.
czytaj więcej

lipiec

05

2019

Pracodawcy apelują, aby nie rozszerzać definicji konsumenta

Dzisiaj Stały Komitet Rady Ministrów będzie się zajmował projektem ustawy, która ma ograniczyć obciążenia regulacyjne. Konfederacja Lewiatan apeluje o wyłączenie z niej bardzo kontrowersyjnych propozycji dotyczących rozszerzenia niektórych praw przysługujących konsumentom na przedsiębiorców będących osobami...
czytaj więcej

lipiec

03

2019

Podatek od pieniędzy, które trafią z OFE do IKE zapłaćmy później

Podatek od środków przekazywanych z OFE na indywidualne konta emerytalne powinien zostać pobrany w przyszłości przy wypłacie pieniędzy, a nie w momencie ich przelania do IKE – uważa Konfederacja Lewiatan. Nie wiadomo, jakie podatki będziemy płacić za dwie czy trzy dekady, ale mimo to, większość...
czytaj więcej

lipiec

03

2019

III Posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Rozwoju Kształcenia Praktycznego

3 lipca w hotelu Best Western Grand Hotel Kielce odbyło się  III Posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Rozwoju Kształcenia Praktycznego.
czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.

Update cookies preferences