W imieniu Konfederacji Lewiatan oraz Ellipsis Energy Sp. z o.o. zapraszamy na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana:
Określanie śladu węglowego - jak stworzyć strategię neutralności klimatycznej?
5 listopada 2021 r.
godz.: 10:00-11:00
Udział bezpłatny
Ograniczanie zmian klimatu wiąże się z transformacją energetyczną. W dobie dekarbonizacji gospodarki i dążenia do neutralności klimatycznej wyzwaniem stało się odpowiedzialne ograniczanie emisji gazów cieplarnianych. Wiele organizacji już stawia przed sobą cele redukcji emisji lub planuje takie cele postawić. Osiągnięcie neutralności klimatycznej jest wyzwaniem rozłożonym na najbliższe trzydzieści lat.
Aby odpowiedzialnie podejść do tego zagadnienia, w pierwszej kolejności niezbędne jest określenie dzisiejszych emisji oraz określenie ich źródeł. Na podstawie takich informacji można zbudować dopasowaną do warunków organizacji strategię neutralności klimatycznej.
Uczestnicząc w warsztacie dowiedzą się Państwo w jaki sposób zmierzyć się z tym wyzwaniem oraz poznają Państwo dobre praktyki, które pomogą Państwu w realizacji stawianych celów.
Celem spotkania jest zapoznanie z wpływem polityk klimatycznych UE na pojedyncze organizacje. Przedstawione zostaną zasady budowy strategii neutralności klimatycznej oraz przykładowe rozwiązania pozwalające na ograniczanie emisji i spełnienie wymagań.
Uczestnicy zyskają praktyczne wskazówki w jaki sposób kierować zmianą w organizacji oraz przygotować ją do nowych wymagań. Adresujemy je przede wszystkim dla członków kierownictwa, managerów zajmujących się sprawami CSR, ESG, administracji majątkiem lub zarządzania środowiskiem i energią.
Program webinarium:
•Elementy polityk klimatycznych UE
•3 dekady do neutralności klimatycznej
•Średniookresowe wyzwania dla biznesu
•Neutralność klimatyczna- od czego zacząć?
•Odpowiedzialne budowanie strategii
•Przykłady i dobre praktyki
Ellipsis Energy zajmuje się doradztwem związanym z transformacją energetyczną, oszczędnością zużycia energii w przedsiębiorstwach oraz ograniczaniem wpływu organizacji na zmianę klimatu.
Działania te prowadzone są poprzez ilościowe określenie zużycia energii pierwotnej przez przedsiębiorstwa oraz opracowywanie działań i scenariuszy pozwalających na redukcję -zarówno kosztów związanych ze zużyciem energii w przedsiębiorstwie, jak i oddziaływania na środowisko. Z opracowywanych przez Ellipsis Energy strategii, audytów energetycznych, analiz efektywności energetycznej i wniosków o fundusze na klimat i energię skorzystało ponad 400 Klientów ze wszystkich branż gospodarki (m.in. spożywcza, budowlana, chemiczna, automotive, meblarska, finansowa, energetyczna).
Wynikiem dotychczasowych analiz było wskazanie sposobów ograniczenia zużycia energii o ponad 1 TWh rocznie (co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez blisko 70 000 gospodarstw domowych, czyli blisko 200 000 Polaków).
W ramach kolejnych działań Ellipsis Energy świadczy usługi związane z wyliczaniem emisji gazów cieplarnianych i pomaga w ustaleniu strategii ograniczania emisji związanych z działalnością przedsiębiorstw.
Szczegóły organizacyjne:
• Potwierdzeniem udanej rejestacji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
• Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
• Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
• Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
• Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
• W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
• Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.
W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940