Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Wydarzenie Konfederacji Lewiatan: "Jak zapewnić alternatywę dla kredytu bankowego? Obligacje korporacyjne jako źródło finansowania"

Konfederacja Lewiatan wraz z Haitong Bank oraz kancelarią Rymarz Zdort zaprasza na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana:
Jak zapewnić alternatywę dla kredytu bankowego? Obligacje korporacyjne jako źródło finansowania.
15 kwietnia 2021 r. (czwartek), godz.: 10:00-11:30
Udział bezpłatny

Każdy przedsiębiorca chce rozwijać swój biznes, zwiększać przychody i wchodzić na nowe rynki. Do inwestowania potrzebuje odpowiedniego źródła kapitału. Obligacje korporacyjne są jedną z najbardziej efektywnych metod pozyskiwania funduszy, natomiast wciąż wielu przedsiębiorców nie zna zalet tego instrumentu finansowego.

Eksperci Banku Inwestycyjnego Haitong Bank i Kancelarii Rymarz Zdort przedstawią Państwu charakterystykę obligacji korporacyjnych jako narzędzia finansowania inwestycji oraz omówią m.in.:
•Czym są obligacje korporacyjne i co odróżnia je od kredytu bankowego?
•Jak wygląda proces emisji obligacji korporacyjnych?
•Jakie korzyści niesie dla firm emisja obligacji korporacyjnych?

Program:
1. Otoczenie rynkowe, inwestorzy, zapadalność obligacji
2. Aktualna sytuacja i statystyki rynku Catalyst
3. Zmiany regulacyjne na rynku obligacji
4. Jak wygląda proces emisji obligacji?
5. Case study – co, kto, ile i za ile może wyemitować?
6. Dokumentacja – czy istnieje standard rynkowy?

Prowadzący:
Konrad Sobczyk - Dyrektor w Departamencie Emisji Instrumentów Dłużnych w Haitong Bank. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Do zespołu Haitong Bank dołączył z początkiem 2019 r. Przed dołączeniem do Haitong Bank pracował w Raiffeisen Bank Polska uczestnicząc w licznych transakcjach i procesach emisji obligacji korporacyjnych. Wcześniej był związany z grupą Kredyt Banku (Inwestycyjny Dom Maklerski Dział Doradztwa i Analiz, bank Departament Bankowości Inwestycyjnej), gdzie zajmował się m. in. projektami finansowania strukturyzowanego.
Szymon Ostrowski - Dyrektor Wykonawczy w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Haitong Bank. Posiada ponad 13. letnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w zakresie inicjowania i realizacji transakcji krajowych i transgranicznych w Polsce i regionie CEE. Dołączył do zespołu Haitong Banku w październiku 2019 r. jako starszy bankier dyrektor wykonawczy. Wcześniej pracował dla SINO CEEF (chiński fundusz), Industrial and Commercial Bank of China i Citi, gdzie był odpowiedzialny za współpracę ze strategicznymi klientami oraz inicjowanie i realizację różnych produktów i transakcji finansowych (dług i obligacje). Ma udokumentowane doświadczenie we współpracy z firmami działającymi w różnych sektorach w Polsce i regionie CEE.
Marcin Iwaniszyn - Partner, Radca Prawny, Szef Zespołu Capital Markets Debt w kancelarii Rymarz Zdort. Z kancelarią Rymarz Zdort, wcześniej Weil, Gotshal Manges Paweł Rymarz sp. k., współpracuje od 2005 r. Specjalizuje się w krajowych i międzynarodowych ofertach dłużnych papierów wartościowych, w prawie bankowym i finansowym oraz w prawie rynków kapitałowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz emitentów oraz oferujących w procesach emisji obligacji, w tym obligacji zabezpieczonych i zamiennych. Doradzał na rzecz instytucji finansowych i kredytobiorców w procesach finansowania projektów i bieżącej działalności oraz kompleksowego refinansowania. Odpowiadał również za procesy finansowania publicznych wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji.
Jerzy Bombczyński - Counsel, Adwokat, Zespół Capital Markets Debt w kancelarii Rymarz Zdort. Z kancelarią Rymarz Zdort, wcześniej Weil, Gotshal Manges Paweł Rymarz sp. k. współpracuje od 2012 r. Specjalizuje się w prawie bankowym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Posiada duże doświadczenie w doradztwie na rzecz kredytodawców i kredytobiorców przy międzynarodowych transakcjach finansowania i projektach restrukturyzacyjnych. Ponadto doradzał przy międzynarodowych emisjach dłużnych papierów wartościowych, emisjach krajowych obligacji korporacyjnych oraz wprowadzaniu obligacji do obrotu w ramach Catalyst. Jest także ekspertem w zakresie zagadnień związanych z Dyrektywą ZAFI (oraz z funkcjonowaniem i likwidacją funduszy inwestycyjnych, jak również alternatywnych spółek inwestycyjnych).

Rejestracja.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940