Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Wydarzenie Konfederacji Lewiatan "Edukacja w Plenerze - jak skutecznie motywować pracowników?"

Konfederacja Lewiatan wraz z Centrum Innowacyjnej Edukacji zapraszają na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana:
Edukacja w Plenerze - jak skutecznie motywować pracowników?
25 maja 2021 r., godz.: 10:00-12:00
Udział bezpłatny

Edukacja w Plenerze to wyjątkowo skuteczna metoda rozwoju kompetencji miękkich, które w naszym kraju są pomijane w systemie edukacji. Jest to metoda od lat praktykowana w wielu krajach. Najbardziej rozpowszechniona jest w Wielkiej Brytanii, Norwegii czy w Niemczech.
W Edukacji w Plenerze droga do rozwoju wiedzie przez bliski, nieprzerwany kontakt z naturą, poprzez odcięcie się od dotychczasowego środowiska, w tym stylu życia, telefonu, internetu. CIE jest prekursorem tej metody w Polsce. Od lat blisko współpracujemy z praktykami biznesu i ekspertami HR oraz organizacjami pracodawców. Jednogłośnie wskazują oni, że umiejętności miękkie są niezbędne na rynku pracy.

Zakres tematyczny webinarium:

Co to jest Edukacja w Plenerze w Modelu Edynburskim.
•Edukacja w plenerze – metoda rozwoju kompetencji miękkich.
•Model Edynburski Edukacji w Plenerze – czym się charakteryzuje.
Jak wygląda Edukacja w Plenerze w warunkach polskich.
•Projekt FOLM „Od natury do rynku pracy” jako przykład wykorzystania metody.
•Dostosowanie modelu Edynburskiego do warunków polskich.

Jak Edukacja w Plenerze pomaga pozyskiwać zmotywowanych pracowników
•Które kompetencje metoda Edukacji w Plenerze pomaga wzmacniać i rozwijać.
•Jak Edukacja w Plenerze wzmacnia i motywuje pracownika

FOLM – co mi dał ? Metoda oczami uczestnika.

Centrum Innowacyjnej Edukacji (w skrócie CIE) powstało w 2015 r. celem tworzenia i promowania innowacji społecznych, w szczególności edukacyjnych. Fundacja koncentruje swoje działania na rozwoju kompetencji miękkich, które z natury rzeczy posiada każdy z nas. Mimo iż pracodawcy od dawna wskazują, że są one niezbędne na każdym stanowisku pracy, to polski system edukacji wciąż pomija je w podstawie programowej.
Od 2018 roku z sukcesem wdraża w Polsce model Outdoor Learningu, opracowany przez Uniwersytet Edynburski, który jest jednym z głównych partnerów fundacji.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły organizacyjne
•Potwierdzeniem udanej rejestacji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
•Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
•Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
•Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
•Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
•W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
•Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

Prowadzący:
Joanna Bochniarz - Prezes Centrum Innowacyjnej Edukacji i współtwórca Forum Nowej Edukacji. Od 2004 roku jest autorką programów edukacyjnych skierowanych do społeczności szkolnych, biznesu, władz krajowych i regionalnych. Wcześniej prawnik biznesowy w międzynarodowej kancelarii prawnej (1994-2009). Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i ESADE Business School.
Kuba Dorosz - Główny Trener i koordynator Trenerów Edukacji w Plenerze oraz autor programu szkolenia trenerów Centrum Innowacyjnej Edukacji w ramach Akademii Trenerów CIE. Trener metody Outdoor Learning opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu – certyfikowany przez szkockich instruktorów Venture Trust. Pedagog ulicy („streetworker”) z 8-letnim doświadczeniem w pracy środowiskowej na osiedlu socjalnym. Trener umiejętności miękkich – coach oraz trener metody „Pomosty – budowanie kapitału społecznego”, w programach aktywizacji zawodowej na terenie Warmii i Mazur. Podróżnik i organizator wypraw w odludne zakątki Azji i Europy.
Prof. Stanisław Dylak - Przez ostatnie 38 lat prowadzi badania w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli, technologii informacyjnych w edukacji nauczycieli, teorii i praktyki podstawowej nauki uczenia i uczenia się, takich jak Eye Tracker, Polish Curriculum in an European Context (SMART), Science and Life Sciences Teaching i Zaawansowanej Strategii Uczenia się.

Rejestracja on-line

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940