Nasze bieżące działania

Raport: „Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm"

„Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm" to pierwszy tego typu mini-podręcznik, który w krótki i przystępny sposób odpowiada na coraz częściej pojawiające się pytania: co to jest taksonomia?  Jakie działania można uznać za zrównoważone? Co oznacza skrót ESG*? O jakie środki z UE można się ubiegać i jakie warunki trzeba spełnić by je uzyskać? Jakie nowe wyzwania związane z raportowaniem czekają na przedsiębiorców po wejściu w życie Dyrektywy CSRD (ang. Corporate Sustainability Reporting Directive) i przede wszystkim z jakimi konsekwencjami Przedsiębiorcy będą musieli się zmierzyć w przypadku nie zastosowania się do nowych wymogów regulacyjnych?

Celem przewodnika jest wyjaśnienie kontekstu powstania zrównoważonych finansów oraz zmapowanie kluczowych regulacji z obszaru zrównoważonych finansów, w tym dot. taksonomii, jak również identyfikacja nowych możliwości, jakie wynikają ze wsparcia zrównoważonych finansów - możliwości uzyskania wsparcia ze środków publicznych oraz sektora finansowego.

Jak Powiedział Maciej Witucki- Prezydent Konfederacji Lewiatan:  „Należy sobie zdawać sprawę, że firma, która będzie chciała utrzymać się na rynku i zachować swoją konkurencyjność będzie mu­siała w coraz większym stopniu wykazywać, że działa w sposób zrównoważony lub przedstawić ścieżkę dojścia do odpowiednio ambitnych celów ESG".

Zapraszamy do lektury!

Konfederacja Lewiatan