Przewodniki po zmianach w podatkach i w prawie pracy

Nasze bieżące działania

Przewodniki po zmianach w podatkach i w prawie pracy

Konfederacja Lewiatan przygotowała przewodniki dotyczące aktualnych zmian w podatkach oraz prawie pracy podczas pandemii Covid-19. Zmiany te wynikają z wprowadzonych przez ustawodawcę tarcz antykryzysowych, mających charakter osłonowy, poprawiający sytuację przedsiębiorców, którzy zostali najbardziej dotknięci skutkami pandemii.

Pierwszy z podręczników zatytułowany „Przewodnik po zmianach podatkowych wprowadzonych w celu przeciwdziałania skutkom Covid-19" prezentuje najistotniejsze środki oraz rozwiązania, z których skorzystać mogą podatnicy. Przywiązano w nim szczególną uwagę do informacji dotyczących odliczania straty poniesionej w 2020 roku od dochodu osiągniętego w 2019 roku, odliczenia od podatku darowizn przekazanych na walkę z Covid-19 oraz zmiany w zakresie ulg na złe długi w podatkach dochodowych.

Przewodnik "Regulacje prawa pracy w okresie stanu epidemii, stanu zagrożenia epidemicznego" jest swoistym kompedium wiedzy z zakresu pracy zdalnej, obowiązków pracodawców w zakresie organizacji pracy i przeciwdziałania Covid-19 czy też zmian warunków zatrudnienia w przepisach antycovidowych. Ponadto poruszono w nim temat legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w okresie pandemii.

Serdecznie zachęcamy do zapozania się z wyżej wymienionymi opracowaniami!
Więcej informacji.

Update cookies preferences