Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Gala jubileuszowa 20 lecia ŚZPP Lewiatan - relacja

"…czas pędzi, czas mija, czas potwór, czas żmija.."

W czwartek 17 listopada br. w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się uroczysta gala jubileuszowa Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Prezes Zarządu Marek Banasik przypomniał jak 20 lat budowała się organizacja:
- Związek jako samorządna i dobrowolna organizacja powstał w 2002 roku dzięki inicjatywie niewielkiej grupy przedsiębiorców z regionu. Założycielami stowarzyszenia były znane osoby ze świata biznesu między innymi Adam Szymański, Andrzej Jezierski, Jan Bilski, Barbara Olszowy, Władysław Pokrzepa czy Jan Waluszewski. Związek został powołany w celu reprezentowania i ochrony praw przedsiębiorców z regionu świętokrzyskiego - miał być rzecznikiem ich interesów. Ustawa o Organizacjach Pracodawców nadała Związkowi i stowarzyszeniom pracodawców szczególne uprawnienia – organizacje pracodawców są bowiem obok związków pracowniczych, obligatoryjnym partnerem dla władzy samorządowej i centralnej w obszarze stanowienia oraz konsultowania prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej. Swoją misję Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan realizuje z sukcesem, nieprzerwanie od 20 lat.
Historia i rozwój Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan wpisuje się w lata przemian, okres przedakcesyjny i czas wejścia Polski do Unii Europejskiej, wreszcie w okres wzrostu polskiej gospodarki. Jest to także historia ciągłych zmian w przepisach prawa dotyczącego przedsiębiorców, licznych wyzwań i zagrożeń dla biznesu, zmian władz samorządowych i rządowych, dynamicznych zmian społecznych, czy postępującej globalizacji. Przez lata organizacja i zrzeszeni w jej szeregach świętokrzyscy przedsiębiorcy udowodnili, że nawet w warunkach ciągłych zmian otoczenia gospodarczego i prawnego, możliwy jest nie tylko rozwój, ale i jest utrzymanie wysokich standardów działalności.

W uroczystej gali wzięło udział ponad 100 gości: liczni przedsiębiorcy z regionu, przedstawiciele Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego, Pani Henryka Bochniarz i Prezydent Maciej Witucki z Konfederacji Lewiatan oraz przedstawiciele Związków Regionalnych Konfederacji Lewiatan z całej Polski.
Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele lokalnych władz, w tym między innymi: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, prezydent Miasta Kielc Bogdan Wenta wraz z wiceprezydent Bożeną Szczypiór.


Cały potencjał wizerunkowy i merytoryczny Związku budowany jest dzięki przedsiębiorcom i ich zaangażowaniu oraz społecznej pracy na rzecz całego środowiska gospodarczego. Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan tworzą przedsiębiorcy, pracodawcy prowadzący swoje biznesy w naszym regionie. Związek zrzesza dziś blisko 100 świętokrzyskich firm. Są to przedsiębiorstwa działające niemal we wszystkich branżach, o różnej wielkości - od tych najmniejszych jednoosobowych, do dużych podmiotów. Wśród Członków mamy rzemieślników jak i zakłady specjalizujące się w najnowszych technologiach, duże korporacje i małe firmy rodzinne, firmy działające nieprzerwalnie od 30 lat i "młode biznesy". Członków Związku łączy jednak wspólny mianownik: aktywność i chęć współpracy dla rozwoju nie tylko swoich firm, ale także całego regionu. Najważniejszym punktem wydarzenia było wręczenie wyróżnień Członkom Związku w 4 kategoriach: 20, 15, 10 i 5-lat przynależności do Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Autorem wyróżnień dla członków był Radosław Nowakowski – świętokrzyski artysta, pisarz, podróżnik, tłumacz zajmujący się także książką artystyczną. Autor kilkunastu własnoręcznie wykonanych dzieł. Większość jego książek pisana jest w trzech językach: po polsku, angielsku i w esperanto. Jego książki były prezentowane na wystawach w kilkunastu krajach, znajdują się także w zbiorach wielu renomowanych bibliotek świata.

Treść poematu z pracy artysty/wyróżnień powstałych na zamówienie ŚZPP Lewiatan z okazji 20 lecia

„kiedy nie wiesz co robić
i rzucasz się jak ryba
wyjęta z wody
wypowiedz to zaklęcie
a wszystko się zmieni
czas się zatrzyma
odmęt zjaśnieje
otchłań zasklepi

ptak do ptaka
ptaków chmura
głaz do głazu
głazów góra
ryba z rybą
ryb ławica
Lewiatana tajemnica

…czas pędzi, czas mija, czas potwór, czas żmija..”

 

Artystycznym akcentem wieczoru był występ Karola Wójcickiego - pasjonata nocnego nieba, popularyzatora astronomii, dziennikarza naukowego oraz prezentera telewizyjnego. Twórca popularnego astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach" wystąpił z prezentacją „Kosmiczna rewolucja” ukazującą jak przedsiębiorcy zmieniają świat.
Następnie obecni podczas uroczystości goście zostali zaproszeni do wspólnego wzniesienia toastu i skosztowania urodzinowego tortu.

Sponsorem głównym gali 20-lecia był AUTORUD Stalowa Wola - jeden z największych wielomarkowych Autoryzowanych Dealerów samochodów w południowo-wschodniej Polsce. W głównej siedzibie firmy, w Stalowej Woli prowadzi salon marki Volkswagen, natomiast w Kielcach posiada cztery nowoczesne salony marek Audi, Volkswagen, Seat, Cupra i Skoda oraz salony aut używanych zlokalizowane przy salonach Audi i Seat w Kielcach . W najbliższym czasie Grupa Autorud uruchomi także serwis oraz sprzedaż aut używanych marki Audi w Radomiu. Swoim Klientom zapewnia kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów, w tym także sprzedaż oryginalnych części i akcesoriów, usługi finansowe, naprawy blacharsko-lakiernicze oraz Stację Kontroli Pojazdów. Autorud to firma promująca alternatywne źródła energii - w ofercie wszystkich marek są samochody o napędzie alternatywnym: auta w 100% elektryczne oraz o napędzie hybrydowym. Grupa inwestuje w sportowe talenty dzieci i młodzieży z regionu, wspiera też instytucje społeczne, niesie pomoc osobom niepełnosprawnym.

Auta prezentowane podczas Gali: Audi, Volkswagen, Skoda, SEAT, Cupra.

Sponsor gali: ZPUE SA - to polski i europejski lider w produkcji rozwiązań dla energetyki i fotowoltaiki. Od ponad trzydziestu lat projektuje i dostarcza podstacje kompaktowe, rozdzielnice niskiego (nn) i średniego (SN) napięcia oraz aparaturę do rozdzielnic napowietrznych. Produkuje również nowoczesne systemy magazynowania energii oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Patroni Medialni: Radio Kielce, TVP 3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Gazeta Wyborcza Kielce

 W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji siostry Małgorzaty Chmielewskiej - Dom Wspólnoty Chleb Życia z Jankowic koło Ożarowa.