Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Enterprise Europe Network w Polsce - oferta współpracy dla przedsiębiorców

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o od wielu lat jest ośrodkiem Enterprise Europe Network, międzynarodowej sieci współpracy międzynarodowej. Sieć Enterprise Europe Network to europejska sieć oferująca małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne oraz być aktywnym na międzynarodowych rynkach. Obecnie sec EEN zrzesza około 600 ośrodków w Europie i na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce. Ośrodki sieci są afiliowane przy organizacjach wspierających rozwój gospodarczy, takich jak izby przemysłowo-handlowe, agencje rozwoju, centra wspierania przedsiębiorczości itp.

Enterprise Europe Network to więcej niż pojedyncze ośrodki rozmieszczone w różnych krajach i regionach. Wyjątkowa wartość i możliwość sieci EEN wypływa ze ścisłej współpracy ośrodków. Wszystkie biura mogą komunikować się ze sobą co zapewnia szybkie przekazywanie i uzyskiwanie dokładnych informacji, a także mają dostęp do wspólnych baz zawierających profile firm szukających partnerów zagranicznych.

Enterprise Europe Network w Polsce
W Polsce w ramach Enterprise Europe Network działają 4 konsorcja.
Województwo świętokrzyskie reprezentowane jest w sieci przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. oraz Staropolską Izbę Przemysłowo – Handlową, które wchodzą w skład Konsorcjum Enterprise Europe Network Network South Poland

Ścieżka usług Enterprise Europe Network
1.Pierwsze spotkanie- przedstawienie oferty EEN, rozpoznanie oczekiwań klienta
2.Analiza potencjału firmy- doradztwo w formie audytu, zgodnie ze zidentyfikowanymi potrzebami i oczekiwaniami
3.Profil firmy- przygotowanie profilu umieszczenie go w międzynarodowej bazie ofert/zapytań technologicznych/biznesowych
4.Poszukiwanie ofert w bazie
5.Promowanie firm na rynkach zagranicznych- organizowanie wyjazdów dla firm dla imprezy kooperacyjne- targi, misje gospodarcze, spotkania brokerskie
6.Szkolenia, warsztaty, seminaria
7.Współpraca międzynarodowa- zawarcie umowy między przedsiębiorcom z woj. świętokrzyskiego , a klientem zagranicznym.

Usługi doradcze
1.Tworzenie modeli biznesowych internacjonalizacji
2.Nabycie zdolności innowacyjnych
3.Dostęp do funduszy UE
4.Innovation Health Check – usługa wspierająca MŚP w zwiększeniu ich zdolności do zarządzania innowacyjnością. Efektem usługi jest raport.
5.Wspieranie udziału MŚP w Programie HORYZONT EUROPA


Oferty współpracy
Firmy zainteresowane rozpoczęciem lub poszerzeniem kontaktów biznesowych na arenie międzynarodowej mogą zgłosić się do ośrodka ENTERPRISE EUROPE NETWORK przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach.
Przedsiębiorcy z Województwa Świętokrzyskiego z pomocą konsultantów Enterprise Europe Network mogą stworzyć własną ofertę i umieścić ja w bazie danych sieci, do wyświetlenia w wybranych krajach.
Dostęp do bazy w linku

Międzynarodowe spotkania biznesowe
Ośrodek Enterprise Europe Network, działający przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii od wielu lat organizuje bezpłatne spotkania biznesowe dla firm imprez targowych, kongresów, czy konferencji. W związku z pandemią COVID-19 nie jest możliwe organizowanie spotkań w trybie stacjonarnym i w związku z tym sieć wychodząc na przeciw potrzebom przedsiębiorców przeniosła organizację spotkań w tryb wirtualny. Spotkania organizowane są online na specjalnej platformie b2match, która wykorzystuje rozwiązania do wirtualnych spotkań 1:1, dzięki którym przedsiębiorcy mogą odbyć spotkania za pomocą połączenia video.
Spotkania wirtualne to świetna okazja do pozyskania partnerów biznesowych oraz promocji oferty swojej firmy. Spotkań B2B są bezpłatne
Link do kalendarza wydarzeń na rok 2021

Przedsiębiorco, jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniem z kalendarza wydarzeń na rok 2021, zgłoś się do naszych konsultantów, którzy zaopiekują się twoja firmą i pomogą zarejestrować się na wydarzenie oraz wybrać partnerów do rozmów biznesowych.

Oprócz informacji dotyczących Enterprise Europe Network w Polsce, w imieniu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o prosimy przedsiębiorców o wypełnienie ankiety. Ankieta dostępna jest w języku angielskim. W prawym górnym rogu istnieje możliwość wyboru opcji "przetłumacz na język polski".

Kontakt:
Kierownik działu- Karolina Kaczmarska e-mail: kotwica@it.kielce.pl, 539 934 228
Expert- Karolina Jarocha e-mail: jarocha@it.kielce.pl, 539 934 214
Koordynator Konsorcjum EEN South PL-Wiktoria Augustowska e-mail: wiktoria.augustowska@it.kielce.pl, 539 934 214