Nasze bieżące działania

29. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce

Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Europie. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata.

Należy podkreślić, iż MSPO jest nie tylko kompleksową prezentacją sprzętu wojskowego, ale również doskonałą okazją do biznesowych spotkań oraz zawarcia umów pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. W tegorocznej edycji podpisano wiele istotnych umów, w tym m.in. porozumienie rozpoczynające największy w historii Polski projekt modernizacyjny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej dot. pozyskania Zestawów Rakietowych Obrony Powietrznej Krótkiego Zasięgu (ZROP-KZ) o kryptonimie NAREW. W MSPO uczestniczy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zgodnie z relacjami Targów Kielce w tegorocznej edycji uczestniczy ponad 400 firm z całego świata. W Targach prezentowane są m.in. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt wojsk chemicznych, a także uzbrojenie i sprzęt lotniczy, uzbrojenie jednostek marynarek wojennych czy też sprzęt radioelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.


Targi potrwają do 10 września. Serdecznie zachęcamy do udziału!