Nasze bieżące działania

Senat może jeszcze uratować spółki komandytowe

•W środę ustawą, która nakłada podatek CIT na spółki komandytowe zajmie się Senat.
•Konfederacja Lewiatan od wielu tygodni ostrzega, że nowy podatek zaszkodzi polskim, rodzinnym  firmom i nie przyniesie dodatkowych pieniędzy do budżetu państwa.
Pod apelem o odrzucenie szkodliwej dla biznesu ustawy podpisało się 128  organizacji biznesowych i przedsiębiorstw. Posłowie nie posłuchali jednak głosu biznesu i uchwalili nowe przepisy.
 
Pracodawcy zwracają się teraz do senatorów i ostrzegają, że jeśli przyjmą ustawę w obecnym kształcie, dojdzie do podwójnego opodatkowania spółek komandytowych. To zwiększy ich koszty, konkurencyjność i atrakcyjność. Wiele firm będzie musiało się zmierzyć z koniecznością zmiany formy prawnej prowadzenia działalności. Nie zgadzają się też ze stwierdzeniem, że  spółki komandytowe są wykorzystywane do unikania płacenia podatków.
- Nakładanie dodatkowych obciążeń podatkowych na firmy, w okresie największego kryzysu gospodarczego od 30 lat, jest działaniem na szkodę gospodarki i polskich przedsiębiorców – przekonuje Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan.
Konfederacja Lewiatan