Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Regionalny Program Zdrowotny zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy dla pracowników świętokrzyskich firm

Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. realizuje projekt -  Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 w województwie świętokrzyskim. Jest to program skierowany do osób w wieku 45-64 lata. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, ale także rozdysponowania materiałów wśród Państwa pracowników i ich rodzin we wskazanej grupie wiekowej.
W ramach projektu, osoby, u których zostanie zidentyfikowane ryzyko zachorowania na cukrzycę otrzymają bezpłatne wsparcie w formie badań medycznych, konsultacji dietetycznych oraz zajęć z fizjoterapeutą. Wszystko po to, aby osoby te nie zachorowały na cukrzycę w przyszłości.

Obecnie ponad 3 miliony osób w Polsce choruje na cukrzycę, a statystycznie co druga osobą w wieku 45-64 bez podjęcia działań profilaktycznych zachoruje w przeciągu kilku kolejnych lat. Według WHO w przeciągu 10 lat cukrzyca będzie czołową chorobą powodującą śmierć ludzi. Aby zapobiec ekspansji choroby, na terenie województwa świętokrzyskiego realizowany jest przez Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. samorządowy projekt przeciwdziałania cukrzycy typu 2.
W I etapie wykonywany jest test ryzyka zachorowalności na cukrzycę. Test kwalifikuje do udziału w dalszych edycjach projektu. Po analizie odpowiedzi obliczane jest ryzyko zachorowania, a osoby narażone kierowane są do dalszego wsparcia.
Prosimy zatem o możliwe rozdysponowanie kwestionariusza do pracowników i ich rodzin, tak aby trafił do jak najszerszej grupy osób. Formularz jest również dostępny na stronie internetowej projektu https://bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl/formularz/
Aby usprawnić proces prowadzenia testów zachorowalności realizatorzy projektu przygotowali infolinię, gdzie również można udzielić informacji i zapisać się do programu - numer infolinii: 41 375 72 06.
Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu są i będą całkowicie bezpłatne.
Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę internetową www.bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl lub kontakt z infolinią 41 375 72 06
Źródło: Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A.

Do pobrania

Update cookies preferences