Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Polska 2019 - wyzwania gospodarcze dla biznesu

POLSKA 2019 – wyzwania gospodarcze dla biznesu

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie gospodarcze w Kielcach -  06 lutego br. 

 

Po dwóch latach dynamicznego wzrostu, w 2019 roku gospodarka zwolni. Kilka przyczyn złoży się na spowolnienie, m.in pogarszająca się koniunktura w UE oraz rosnące tendencje protekcjonistyczne na świecie.

Przedsiębiorcy coraz mocniej będą odczuwać brak pracowników, zwłaszcza wykwalifikowanych, a wzrost cen energii podniesie koszty funkcjonowania firm. W tej sytuacji spodziewane ożywienie w inwestycjach, szczególnie przedsiębiorstw prywatnych, może okazać się dosyć skromne. W 2019 roku wejdzie w życie wiele nowych regulacji, które zwiększą koszty funkcjonowania przedsiębiorców.

 

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan & Konfederacja Lewiatan zapraszają na wydarzenie POLSKA 2019 w Kielcach!

W programie m.in. prezentacja raportu  „Polska 2019. Wyzwania światowe, prognozy gospodarcze, nowe przepisy” dyskusja o perspektywach dla przedsiębiorców w regionie  z udziałem przedstawicieli świata biznesu, samorządu, organizacji społeczno-gospodarczych dwa interaktywne warsztaty nt. aktualnych zmian w podatkach i prawie pracy.