Nasze bieżące działania

Nasze bieżące działania

Październik 2019

listopad

08

2019

Eventualnie Paulina Pięta została nowym członkiem naszego Związku.

Eventualnie dołączyło do ŚZPP Lewiatan
czytaj więcej

październik

30

2019

Firmy boją się wzrostu kosztów zatrudnienia i niepewnej sytuacji politycznej

-  84 proc. przedsiębiorstw obawia się w przyszłym roku wzrostu kosztów zatrudnienia  - 61 proc. jest przekonanych, że w prowadzeniu biznesu będzie przeszkadzała niepewna sytuacja polityczna - wynika z barometru Lewiatana, badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na...
czytaj więcej

październik

30

2019

Małe firmy boją się skokowego podwyższenia płacy minimalnej

Zapowiedź gwałtownego podwyższenia płacy minimalnej do 4000 zł w 2024 roku już teraz budzi niepokój, szczególnie małych firm. Z ostatniego badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan, wynika, że 57 proc. małych firm uważa, że będzie trudniej prowadzić...
czytaj więcej

październik

23

2019

Spotkanie z ekspertami Konfederacji Lewiatan w Kielcach

Zapraszamy firmy Członkowskie na spotkanie z ekspertami Konfederacji Lewiatan w Kielcach. 
czytaj więcej

październik

22

2019

Zniesienie limitu 30-krotności coraz mniej realne

W nowym Sejmie nie będzie większości, która mogłaby przegłosować zniesienie limitu składek na ZUS. Dodatkowo prezydent Andrzej Duda zasugerował ewentualne zawetowanie kontrowersyjnej ustawy. Apel 65 organizacji przedsiębiorców, w tym Konfederacji Lewiatan, w sprawie utrzymania limitu zyskuje coraz większe poparcie.  
czytaj więcej

październik

17

2019

Biznes to relacje! Spotkanie 29.10. br w Kielcach

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu BIZNES TO RELACJE które odbędzie się 29 października o godzinie 17:00 w Kieleckim Parku Technologicznych, ul. Olszewskiego 6, Kielce, sala Business Hub, I piętro.
czytaj więcej

październik

10

2019

Nowi członkowie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy otrzymali nominację

O osiem osób wzbogacił się skład Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy obecnej kadencji. W imieniu marszałka nominacje nowo powołanym członkom wręczyła Elżbieta Korus, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Nominowanym gratulowała Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.  
czytaj więcej

październik

10

2019

Zostań przewodnikiem po woj. świętokrzykim i Sandomierzu

Firma Geo travel- członek Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan organizatorem kursów na przewodnika po regionie świętokrzyskim i Sandomierzu  
czytaj więcej

październik

10

2019

Podatek minimalny uderza w branżę hotelarską

W 2018 r. wprowadzono w Polsce podatek minimalny od przychodów z budynków. Po modyfikacji w 2019 r. objął on wszystkie nieruchomości – budynki podatnika, które są oddane w najem lub dzierżawę.  
czytaj więcej

październik

07

2019

W „piątce” na 100 dni zabrakło rezygnacji ze zniesienia limitu 30 – krotności

Dobrze, że wśród pięciu obietnic, na pierwsze 100 dni rządu, które przedstawili dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, znalazła się propozycja obniżenia ZUS dla małych firm.  
czytaj więcej

październik

07

2019

Bezrobocie spada. Pracodawcy inwestują w osoby o niskich kwalifikacjach

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że pracodawcy są gotowi zatrudniać osoby, które mają stosunkowo niskie lub niedopasowane do obecnych wymagań kompetencje, a po zatrudnieniu inwestować w ich rozwój i podnoszenie kwalifikacji.  
czytaj więcej

październik

01

2019

Trudno o optymizm, co do przyszłości przemysłu

Na słabsze wyniki przemysłu najsilniejszy wpływ miał spadek nowych zamówień. Trend spadkowy notowany jest już od 11 miesięcy. Perspektywy przemysłu też nie są najlepsze.
czytaj więcej

październik

03

2019

Gospodarcze 5 plus dla świętokrzyskiego w mediach

Forum Gospodarcze Województwa Świętokrzyskiego zaapelowało do polityków przed wyborami o dialog i podjęcie współpracy dla rozwoju i wsparcia województwa.  Pięciu Prezesów największych organizacji biznesowych  w regionie tworzących Forum Gospodarcze Województwa  Świętokrzyskiego, 30 września br....
czytaj więcej

listopad

07

2019

POLAND CHOSE AFRICA by TANDIA nowym członkiem ŚZPP Lewiatan

Skontaktuj się z nami

Podmioty zainteresowane współpracą (firmy/instytucje i/lub osoby fizyczne) prosimy o odesłanie na adres: a.kaczor@szpp.eu danych formularza zgłoszeniowego. W przypadku, gdy ofertę będzie składać instytucja/firma prosimy o przesłanie informacji osobno dla każdego eksperta.  Termin złożenia ofert: nabór ciągły - do odwołania.