Nasze bieżące działania

Komentarz Prezesa Tomasza Tworka dla Radia Kielce

„Echo Dnia” wczoraj opublikowało listę 100 najbogatszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Radio Kielce o komentarz do tegorocznej edycji zestawienia poprosiło Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan – Tomasza Tworka.


 

Prezes ŚZPP Lewiatan zaznaczył, że takie zestawienia powinny być traktowane raczej jako ciekawostka.  Przedstawiane w nich wyniki robią wrażanie ale często te liczby nie do końca odzwierciedlają realia. – Ta lista najbogatszych jest trochę jak zestawienie celebrieties oczywiście przedsiębiorcy mogą być zadowoleni, że ich  działalność została gdzieś dostrzeżona. Jednak za ich sukcesem stoi bardzo ciężka codzienna praca.  Natomiast cyfry prezentowane przy nazwiskach są tylko pewnymi przypuszczeniami.

 


Tomasz Tworek dodał, że  ranking obrazuje, iż świętokrzyskie się rozwija. Na liście pojawiają się nowe nazwiska co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Mimo to wciąż borykamy się z problemami a najpoważniejszym jest to, że nie mamy wykwalifikowanych pracowników o wykształceniu zawodowym. Jak mówi skupiamy się na innowacjach przy czym co raz trudniej znaleźć nam dobrego kucharza, szewca czy, malarza.   

 

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem pod linkiem:

 

 

Fot. Jarosław Kubalski, Radio Kielce.