Nasze bieżące działania

Jesienne O Biznesie przy kawie za nami

W Kielcach w Terminalu Spotkań 22 listopada br. odbyło się wyjątkowe spotkanie z Ekspertami europejskiej sieci Early Warning Europe.

 
Przyznanie się do porażki w biznesie to niełatwe zadanie. Żyjemy w czasach gloryfikacji sukcesu i wspinania się po kolejnych szczeblach kariery. Na szczęście — dzięki europejskiemu przedsięwzięciu Early Warning Europe (EWE), realizowanemu w Polsce od prawie dwóch lat — przedsiębiorcy zyskują świadomość, że przydarzające im się niepowodzenia nie są żadnym wstydem. Projekt, który prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wspólnie z Fundacją Firmy Rodzinne (FFR), cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodzimych przedstawicieli biznesu. Od grudnia 2016 r. zgłosiło się do niego ponad 300 przedsiębiorców. W Europie program działa w kilkunastu krajach, w tym m.in. we Włoszech, Grecji i Hiszpanii.


Spotkanie otworzył Pan Marek Banasik witając zaproszonych gości i licznie przybyłych uczestników spotkania. Wiceprezes ŚZPP Lewiatan powitał nową firmę członkowską - Linacti (branża IT) Pana Roberta Urbańczyka.


W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpienia Katarzyny Gierczak - Grupińskiej, koordynatorki sieci mentorów.


Uczestnicy mogli dowiedzieć się, że o wsparcie w ramach Projektu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy działający na terenie Polski, którzy na skutek dynamiki rynku, oddziaływania różnych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracili sprawność prowadzenia biznesu lub, w opinii przedsiębiorcy, istnieje ryzyko spowolnienia rozwoju firmy w przyszłości.


Skupieni w ramach projektu Early Warning konsultanci, mentorzy oraz doradcy restrukturyzacyjni, w bezpośrednim kontakcie pomagają przedsiębiorcom przejść przez sytuację kryzysową, ryzyko porażki i jej konsekwencje, wspólnie wypracowywać niezbędne zmiany, wskazać najlepsze rozwiązania.


W drugiej części odbył się interaktywny panel dyskusyjny z udziałem mentorów sieci Early Warning Europe Poland:


Dariusza Urbasia (właściciela firmy BUDMATER) z branży budowlanej, Pawła Indyki - INDYKA (firma szkoleniowa) oraz Renaty Muszyńskiej - konsultanta PARP Early Warning Europe.


Mentorzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Przedsiębiorca po zgłoszeniu się  kierowany jest do dostępnego i zlokalizowanego możliwie najbliżej konsultanta, który ma za zadanie przyjrzeć się firmie z lotu ptaka i pomóc zdiagnozować przyczynę problemów. Po zakończeniu diagnozy, w zależności od jej wyniku, można rozpocząć pracę z mentorem – doświadczonym przedsiębiorcą, który przez maksymalnie 6 miesięcy będzie „prowadził ich pod rękę”, towarzysząc przedsiębiorcy w procesie zmiany. Inna możliwość to podjęcie współpracy z doradcą restrukturyzacyjnym, który pierwszej porady udzieli bezpłatnie.


W trakcie wyświetlana była prezentacja firmy, która skorzystała z pomocy Early Warning Europe.


Spotkanie objęło również prezentację projektu Google Internetowe Rewolucje, którą przybliżył gościom  Jakub Pustuła, doradca w projekcie.


Jest to stworzony przez Google bezpłatny kurs podstaw marketingu internetowego, przeznaczony głównie dla małych i średnich firm. Obejmuje szeroki zakres tematów, które mogą pomóc w rozwoju firmy i rozpropagowaniu jej działalności w Internecie. Szkolenie jest prowadzone w bardzo prostej i przystępnej formie, zakończone egzaminem i wydaniem certyfikatu od Google i IAB Europe.


Spotkanie było zorganizowane przez ŚZPP Lewiatan, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce, Fundację Firmy Rodzinne, Enterprise Europe Network przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria