Digital Innovation Hub Technopark Kielce

Digital Innovation Hub Technopark Kielce

ŚZPP Lewiatan wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym i Partnerami od 1 stycznia 2023 r. realizuje projekt Digital Innovation Hub Technopark Kielce, a tym samym współtworzy jedyny w regionie Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH).

Projekt zakłada wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w przeprowadzaniu zmian i podnoszeniu poziomu swoich usług. Jego celem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej i umożliwienie firmom wykorzystania pełnego potencjału nowoczesnych technologii. Współpraca z Technopark Kielce DIH przyspieszy proces wdrażania innowacji, zwiększy konkurencyjność przedsiębiorstwa oraz da impuls do wzrostu efektywności w zakresie gospodarowania zasobami własnymi, a co za tym idzie - otworzy drzwi do nowych możliwości biznesowych. 

Technopark Kielce DIH wspiera przedsiębiorstwa w zakresie:

 • Automatyzacji i robotyzacji procesów
 • Internetu rzeczy (IoT)
 • Sztucznej Inteligencji (AI)
 • Cloud computing
 • Technologi cyfrowego procesu budowania (BIM)
 • Cyberbezpieczeństwa
 • Dlaczego warto współpracować z Technopark Kielce DIH
 • Dostęp do ekspertów i wiedzy

Technopark Kielce DIH to konsorcjum ekspertów z różnych dziedzin, którzy mogą udzielać wsparcia i doradztwa w zakresie technologii, innowacji i transformacji cyfrowej. Współpracując z naszymi Partnerami, zyskujesz możliwość konsultacji projektów z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, co może pomóc w lepszym zrozumieniu i rozwinięciu ich potencjału

Dlaczego warto współpracować z Technopark Kielce DIH?

 • Dostęp do infrastruktury i zasobów

Technopark Kielce DIH posiada zaawansowane infrastruktury technologiczne, takie jak laboratoria, centra badawcze czy prototypownie. Jako przedsiębiorca otrzymujesz możliwość korzystania z tych zasobów, co pozwala przyspieszyć proces tworzenia i testowania nowych produktów czy usług. To znacząco obniża koszty i ryzyko związane z własnymi inwestycjami w infrastrukturę.

 • Wsparcie w zakresie finansowania

Technopark Kielce DIH może pomóc przedsiębiorcom w znalezieniu źródeł finansowania dla ich cyfrowych projektów. Wspieramy budowanie biznesowych relacji, co może ułatwić zdobycie środków na rozwój i skalowanie innowacyjnych rozwiązań.

 • Tworzenie partnerstw i sieci kontaktów

Technopark Kielce DIH jest miejscem, gdzie przedsiębiorcy mogą nawiązać wartościowe kontakty biznesowe, zarówno z innymi przedsiębiorstwami, jak i z naukowcami czy instytucjami publicznymi. Współpraca z innymi podmiotami może prowadzić do synergii, wymiany know-how oraz wspólnych projektów, co stymuluje innowacyjność i rozwój przedsiębiorstwa.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się tutaj.

Kliknij by zgłosić się do projektu już dziś!

Razem z Partnerami tworzymy kompleksowy punkt wsparcia dla firm, które chcą wprowadzić rozwiązania Przemysłu 4.0. Formuła Centrum one stop shop z pakietem usług doradczych i szkoleniowych, umożliwia efektywną cyfrową transformację organizacyjną oraz cyfryzację oferty produktowej przedsiębiorstw. Pomagamy przedsiębiorstwom w poprawie ich konkurencyjności na rynku, kompleksowo podejmujemy temat transformacji cyfrowej – od audytu do wdrożenia, aż po narzędzia finansowania.

Usługi oferowane MŚP są bezpłatne, w ramach pomocy de minimis, na zasadach otwartych, przejrzystych i niedyskryminacyjnych.

Okres realizacji projektu: 1 stycznia 2023 r. - 31 grudnia 2025 r.

 UEEuropean Commission logo

Technopark Kielce Digital Innovation Hub jest współfinansowany ze środków pochodzących z Komisji Europejskiej w ramach Programu Cyfrowa Europa (Digital Europe) oraz Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 (FENG).
Całkowity koszt realizacji projektu: 20 586 775,53 zł
Całkowita kwota wydatków kwalifikowalnych: 20 441 462,69 zł
Całkowita kwota dofinansowania: 10 220 731,29 zł

Finansowane przez Unię Europejską. Poglądy i wyrażone opinie są jednak wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ani Unia Europejska, ani organ udzielający pomocy nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.