Nasze bieżące działania

Zostań przewodnikiem po woj. świętokrzykim i Sandomierzu

Firma Geo travel- członek Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan organizatorem kursów na przewodnika po regionie świętokrzyskim i Sandomierzu

 

Serdecznie zapraszamy pasjonatów wędrówek oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w kursie na przewodnika po regionie świętokrzyskim i Sandomierzu. Szkolenie organziowane jest przez firmę Geo travel. Kursy prowadzone są przez świetnie wyszkolonych przewodników świętokrzyskich. Są to osoby, które mają wielkie doświadczenie w przewodnictwie terenowym po Górach Świętokrzyskim, Ponidziu jak i przewodnictwie miejskim po Sandomierzu, Kielcach i innych miastach naszego województwa. Nasi instruktorzy to pasjonaci i regionaliści zakochani w Górach Świętokrzyskich. Piszą przewodniki, artykuły o regionie.

 

Organizator kursu

Jacek Dopieralski- kierownik kursu, instruktor przewodnictwa. Od ponad 9 lat jest właścicielem Agencji Turystyki Geo Travel, która specjalizuje się w organizacji wycieczek w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza. Geo Travel jest liderem pod względem obsługi grup przewodnickich w naszym regionie. Współpracuje z przewodnikami, którzy przede wszystkim są praktykami i osobami o wielkiej empatii dla naszych turystów. Przewodnicy GT pracują w terenie cały rok!

 

Program szkolenia

Bogaty program szkolenia przewodnickiego jest podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które w czasie zajęć są przeplatane. Na wykładach kursanci poznają walory kulturowe woj. świętokrzyskiego. Poznają tajniki przyrody Gór Świętokrzyskich, Ponidzia. Dalszym etapem szkolenia jest wiedza z zakresu geologii dynamicznej,geomorfologii najstarszych gór. Na zajęciach kursanci uczą się rozumieć skomplikowane procesy geologiczne na przykładach wielu rezerwatów przyrody nieożywionej.Historia sztuki na przykładzie zabytków dawnej Ziemi Sandomierskiej to potężna dawka wiedzy jakże przydatnej w czasie oprowadzania grup po świątyniach, zamkach, średniowiecznych miastach. Na części praktycznej Uczestnicy chodzą i jeżdżą na wycieczki. Każdy z Uczestników pozna dokładnie Kielce, Sandomierz, Święty Krzyż i wiele innych atrakcji woj. Świętokrzyskiego.

 

Metodyka i praktyka

Uczestnicy poznają metody oprowadzania grupy turystycznej, dowiedzą się jak zainteresować turystów,będą mogli poznać tajniki oprowadzania w kościołach, zatłoczonych miastach, na szlakach turystycznych i w innych miejscach. Szczególną uwagę podczas kursu zwraca się także na etyka przewodnictwa.

 

Co po kursie przewodnickim i zdanym egzaminie?

Można liczyć na wiele zleceń przewodnickich, dzięki którym można dobrze zarobić. Każdy z uczestników po zakończonym szkoleniu otrzyma odznakę przewodnicką.

 

Dołączycie do elitarnej grupy zawodowej, jaką są przewodnicy świętokrzyscy. Więceje informacji znajdą Państwo na stronie internetowej firmy geo travel: https://geotravel.com.pl/