Nasze bieżące działania

Letnie spotkanie przyjaciół Lewiatana

11 lipca, odbyło się tradycyjne letnie spotkanie przyjaciół Lewiatana. Uczestniczyli w nim przedsiębiorcy, członkowie Konfederacji Lewiatan, politycy, przedstawiciele mediów.


W jego trakcie pracodawcy ogłosili "Manifest Polska 2025"

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan otwierając imprezę powiedziała, że ma ona szczególny charakter, bo właśnie mija 15 lata od powstania Konfederacji Lewiatan. - Przez te lata nie było łatwo i nie jest, ale sporo jednak zrobiliśmy. Dziś zrzeszamy 57 związków regionalnych i branżowych, reprezentujmy prawie 4 tysiące firm zatrudniających blisko 1 milion pracowników. W wielu nowoczesnych branżach reprezentujemy przeważającą część rynku. Jesteśmy najsilniejszą i największą organizacją prywatnego biznesu w Polsce. Jako jedyni mamy od 2001 r. stałe biuro w Brukseli i należymy do BUSINESSEUROPE - dodała.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicepremier Janusz Piechociński i wiceminister pracy Jacek Męcina.

W ogłoszonym „Manifeście Polska 2025" przedsiębiorcy napisali:"naszą ambicją jest taki rozwój kraju, by do 2025 roku PKB wzrósł o 50 proc., skala ubóstwa zmniejszyła się o połowę, a Polska znalazła się w strefie euro. Aby tak się stało, musimy wspólnie nie tylko unowocześnić gospodarkę i modernizować państwo, ale przede wszystkim odbudować kapitał społeczny".