Nasze bieżące działania

Konferencja poświęcona 25. rocznicy Traktatu polsko-niemieckiego o dobrym sąsied

17 czerwca 2016 r. mija 25. rocznica podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Jeszcze nigdy w naszej bogatej historii stosunki polsko-niemieckie nie były tak dobre jak w ostatnim 25-leciu. Polskę i Niemcy łączy dziś ścisła i przyjazna współpraca na wszystkich płaszczyznach i we wszystkich obszarach życia społecznego.

 

 

Dla uczczenia polsko-niemieckiej przyjaźni w jubileuszowym roku 2016 zostanie zorganizowanych wiele wydarzeń o charakterze politycznym, kulturalnym i społecznym.

 

Jednym z planowanych wydarzeń jest organizowana 15 czerwca br. w Warszawie w Filharmonii Narodowej wspólnie przez Konfederację Lewiatan oraz Bundesverband der Deutschen Industrie (BDI), BDA Die Arbeitgeber, AHK Poland - konferencja poświęcona 25. rocznicy Traktatu polsko-niemieckiego.

 

W trakcie seminarium zostaną omówione m.in. zagadnienia dotyczące bieżącej sytuacji oraz perspektyw i nowych obszarów współpracy na linii polsko-niemieckiej, zwłaszcza w dziedzinie nowych technologii i rozwoju polityki energetycznej.  

 

Do wystąpienia zostali zaproszeni: Premier Beata Szydło, Wicepremier Mateusz Morawiecki, Min. Finansów Paweł Szałamacha, Min. Finansów Niemiec Wolfgang Schäuble, Ingo Kramer (BDA), Prezydent Lech Wałęsa, Jean Pisani-Ferry, Katinka Barysch, Sylvie Goulard, Louis Gallois, Emma Marcegaglia.