Nasze bieżące działania

ABC-Ekonomii - edukacja ekonomiczna i finansowa najmłodszych

SZPP Lewiatan wspiera inicjatywy dotyczące edukacji ekonomicznej dzieci i młodziezy. Polecamy Państwa uwadze projekt realizowany od kilku lat przez zaprzyjaźnioną polską firmę rodzinną, członka Konfederacji Lewiatan - ABC Czepczyński z Międzychodu.

 


 

Projekt ABC-Ekonomii oparty jest na książce "ABC-Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów", napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego i Żanetę Kupczyk. Książka ta jest szytym na miarę rozwoju dzieci w wieku 5-9/10 lat podręcznikiem wiedzy ekonomicznej. Dziecko podczas 12 historyjek, osadzonych w jego realiach, wraz z Zosią i Maksem poznaje ciekawy świat pieniędzy i tego co z nimi jest związane. Opinie o książce można przeczytać na:

 

https://tosimama.blogspot.com/2018/09/abc-ekonomii-czyli-pierwsze-kroki-w.html

 

http://wnaszejbajce.pl/abc-ekonomii-czyli-pierwsze-kroki-w-swiecie-finansow-wiktor-czepczynski-zaneta-kupczyk/

 

ABC-Ekonomii to także gotowy pakiet materiałów edukacyjnych jak: scenariusze zajęć warsztatowych (24 warsztaty) napisane wraz z komentarzem metodyków, karty pracy i infografiki. Wszystko przygotowane do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stanowią one pełen pakiet niezbędny do przeprowadzenia zajęć warsztatowych - zarówno w szkole, jak i każdym innym miejscu (firma, biblioteka, świetlica). Wszystkie materiały dostępne są pod adresem:

 

https://1drv.ms/f/s!AiO2kk1fetTfgb1igMVM63MPh0Y8MQ

 

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz UNICEF Polska. Patronat nad projektem sprawuje również Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan o czym można więcej dowiedzieć się na stronie: www.abc-ekonomii.edu.pl Partnerami w projekcie są także firmy tj. m.in.: Maspex, Dr Irena Eris, Deloitte czy Hortimex.

 

O podejmowanych w ramach projektu działaniach, a także o przeprowadzonych warsztatach można dowiedzieć się więcej na Fanpage: https://www.facebook.com/abcekonomii.edu/

 

Zapraszamy także do obejrzenia spotu promocyjnego i zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do projektu ABC-Ekonomii! Wspólnie zadbajmy o edukację ekonomiczną najmłodszych, bo dzieci to nasza wspólna przyszłość. - https://www.youtube.com/watch?v=A8B-XhLu_t8

 

Jeśli będziecie Państwo zainteresowani zakupem książek dla szkół, przedszkoli - prosimy o kontakt z biurem Związku.